Tallinn alustab pärast laulupidu koolide remontimist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Poiste tööõpetuse klass Tondi põhikoolis. Autor/allikas: tondi.edu.ee

Suvel ootab kapitaalremont Tallinna saksa gümnaasiumi ja Tondi põhikooli, kuid sanitaarremonti tehakse veel paljudes teistes koolides ning suuremate töödega alustatakse pärast laulu- ja tantsupeoliste majutuse lõppu.

Tallinna haridusameti üldharidusosakonna juhataja Rainer Rannala rääkis ERR-ile, et nii saksa gümnaasiumile kui ka Tondi põhikoolile ehitatakse sisuliselt uus hoone.

Tondi koolihoone remondiks kulub 13,2 miljonit, saksa gümnaasiumi jaoks 13 miljonit eurot. Algamas on ka Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi staadioni ehitustööd, mille ehituseks on planeeritud ligikaudu miljon eurot.

Jooksvad ja sanitaarremondid kavandavad ja korraldavad koolid Rannala sõnul ise.

"Üldjuhul on remontide käigus pööratud suuremat tähelepanu majadele, mis on tervikuna renoveeritud enne 2000. aastat. Suurem remonditegevus läheb koolides lahti pärast laulu- ja tantsupeoliste majutuse lõppu," ütles ta. 

Suuremad remonttööd tehakse suvel Tallinna 21. koolis, kus vahetatakse katust ja torustikku ning tehakse ruumide üldremonti, Tallinna prantsuse lütseumis, kus remonditakse garderoobe, Tallinna inglise kolledžis, kus uue kuue saavad üldruumid, ja Tallinna Kivimäe põhikoolis, kus uuendatakse põrandat ja valgustust ning lisaks sööklat ja väliskatendeid.

Kesklinna vene gümnaasiumis remonditakse üldruume, Kadrioru saksa gümnaasiumis üld- ja õpperuume, Tallinna kunstigümnaasiumis tehakse ruumide üldremonti ning Gustav Adolfi gümnaasiumis parandatakse ventilatsiooni, põrandaid ja katuseid.

Kopli ametikoolis uuendatakse õppetöökodasid ja Järveotsa gümnaasium saab uue aspiratsioonisüsteemi tööõpetuse ruumidele ning muretsetakse juurde ka uut koolimööblit lisanduvate õpilaskohtade tarbeks ja vananenud mööbli asendamiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: