"Esimene stuudio" analüüsis vahelüli vajadust perearstide ja EMO vahel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Esimene stuudio" 7. novembril Autor/allikas: ERR

Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juht Kuido Nõmm pooldaks ideed, et Eesti meditsiinisüsteemis oleks vahelüli nimistutega perearstikeskuste ja EMO vahel.

Avatud tervisekabineti mõte seisneks selles, et sinna saaks pöörduda inimesed, kes viibivad oma perearstist eemal või kui tekib tervisemure näiteks nädalavahetusel.

Nõmm ütles kogemusele tuginedes, et ülikoolilinnas on näiteks palju tudengeid, kelle perearst ei asu Tartus, vaid kodulinnas, ning kes seetõttu pöörduvadki abi saamiseks EMOsse.

Tallinna perearstide seltsi juhatuse liige Andres Lasn seevastu leidis, et kui "tulekahju" on praegu EMO-s, siis liiguks see lihtsalt edasi ning nõuaks ikkagi täiendavad rahastust, samuti kannataks ravi järjepidavus.

"Mina näeks küll, et selline [vahelüli] võiks olla. Me annaks hea meelega pool tulekahjust nendele, võib-olla oleks nii mõlemal lihtsam. Meile jääks pigem vältimatut või kahtlased juhtumid," ütles Kuido Nõmm.

Riigikontrolli hiljutine audit maalis karmi pildi: viimaste aastatega on kasvanud asjatute EMO-sse pöördumiste hulk. Keskmiselt lausa 56 protsendil juhtudest oleks inimene pidanud pöörduma pere- või eriarsti vastuvõtule, ent ühest küljest pole arstiabi piisavalt kättesaadav ja teisest küljest on probleem inimeste mentaliteedis.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: