Otse kell 13: riigieelarve kontrolli komisjon arutab EMO probleeme

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis tuleb esmaspäeval kell 13 arutlusele riigikontrolli kontrolliaruanne erakorralise meditsiini küsimuses. Otseülekannet arutelust saab jälgida portaali ERR.ee vahendusel.

Komisjoni on kutsutud tervise- ja tööminister Riina Sikkut (SDE) ning haigekassa, terviseameti, tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse, Eesti Perearstide Seltsi, erakorralise meditsiini arstide seltsi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, MTÜ Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu, Eesti Arstide Liidu ning riigikontrolli esindajad.

Riigikontroll avalikustas hiljuti auditi, mis maalib karmi pildi: viimaste aastatega on kasvanud asjatute EMO-sse pöördumiste hulk. Keskmiselt lausa 56 protsendil juhtudest oleks inimene pidanud pöörduma pere- või eriarsti vastuvõtule, ent ühest küljest pole arstiabi piisavalt kättesaadav ja teisest küljest on probleem inimeste mentaliteedis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: