Ringkonnakohus jättis Hubert Hirve ja Pavel Gammeri vahi alla

{{1541678100000 | amCalendar}}
Hubert Hirve kinnipidamine
Hubert Hirve kinnipidamine Autor/allikas: KKP

Tallinna ringkonnakohus jättis kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatavad, hotelli- ja restoraniäris tegutsevad ettevõtjad Hubert Hirve ja Pavel Gammeri vahi alla.

Kohus ei rahuldanud kaitsjate määruskaebusi Hirve ja Gammeri vahi all pidamise tähtaja pikendamisele. Samuti jättis ringkonnakohus vahi alla Hirve ja Gammeri äride finantsjuhi Ardo Vilbre.

Riigiprokuratuur kahtlustab Hirve ja Gammerit karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad kuritegeliku ühenduse juhtimist, väljapressimist, piiratud tsiviilkäibes keelatud tulirelvade, tulirelva oluliste osade ja suures koguses laskemoona ning tsiviilkäibes keelatud tulirelva ja helisummuti ebaseaduslikku käitlemist, erasektori altkäemaksu, maksukuritegusid ja eraviisilist jälitustegevust.

ERR-i andmetel kahtlustatakse Hirve ja Gammerit kunagise politseiniku ja turvaärimehe Veiko Kulla ning aserite kogukonna liidri, eelmisel kümnendil keskkriminaalpolitsei huviorbiidis olnud Veljaddin Kerimhanovi ning veel ühe kriminaalsetes ringkondades tuntud mehe ebaseadusliku jälgimise korraldamises.

Veebruaris võttis kohus prokuratuuri taotlusel vahi alla seitse kahtlustatavat, kellest tänaseks on endiselt vahi all viis, sealhulgas Hirv ja Gammer, kes eitavad kuritegusid kategooriliselt.

Juunis vabastas kohus 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu vahi alt samas kriminaalasjas väljapressimises kahtlustatava, Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi.

Ozdojevit kahtlustatakse ühelt ärimehelt 3,5 miljoni USA dollari väljapressimise katses. Ozdojev kuritegu ei tunnista.

Kahtlustatavate hulgas on ka Hirve ja Gammeri turvamees Aleksandr Russalim, tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle 10 aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: