Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sven Sillari advokaadibüroos toimus Hubert Hirvega seotud läbiotsimine

{{1531480560000 | amCalendar}}
Sven Sillar.
Sven Sillar. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Prokuratuur kinnitas, et advokaat Sven Sillari büroos Tallinnas toimus eelmise nädala neljapäeval läbiotsimine ja keskkriminaalpolitsei võttis kaasa kliendi ehk Hubert Hirvega seotud dokumente.

Esialgsetel andmetel ei olnud läbiotsimine seotud advokaadi endaga, vaid kahtlustatavana eeluurimisvangistuses viibiva Hubert Hirvega.

Ametlikult kinnitamata andmetel esitasid politseiametnikud läbiotsimismääruse, millest selgus, et prokuratuur on jälitustegevuse käigus teinud kindlaks, et Hirve lähedased käisid advokaadibüroos väidetavasse kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatava mehe kirju lugemas.

"Riigiprokuratuur kinnitab, et kohtumääruse alusel toimus vandeadvokaat Sven Sillari büroos läbiotsimine seoses menetluses oleva kriminaalasjaga," ütles ERR-ile prokuratuuri pressiesindaja. "Läbiotsimise eesmärk ei olnud saada juurdepääs advokaadi ja kliendi vahelisele konfidentsiaalsele teabele ning Sven Sillarile milleski kahtlustust esitatud ei ole."

Sven Sillar ütles ERR-ile, et taoline käitumine on täielik paradigma muutus. "Isegi mitte kafkalik, vaid täielik orwellik maailm."

Vahi all alates veebruarist

Veebruari keskel lubas maakohus vahistada Hirve, tema äripartneri Pavel Gammeri, samuti Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi ja veel neli inimest. Ozdojevi vabastas kohus rekordilise, 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu.

Kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: