Nõukogu esimees liinikärbetest: Nordica peab konkurentsis ellu jääma

Peeter Tohver
Peeter Tohver Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusliku lennukompanii Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver ütles, et sihtkohtade koomaletõmbamine ei kanna muud eesmärki kui tagada ettevõtte jätkusuutlikkus, et tihedas konkurentsis üldse ellu jääda.

Eelmisel nädalal teatas Nordica, et sulgeb uuest aastast liinid Oslosse, Amsterdami ja Peterburi. Neljapäeval sai teatavaks, et lennufirma plaanib põhiliinina sulgeda ka Müncheni ning suviste sihtkohtadena näiteks Berliini, Hamburgi, Rijeka ja Göteborgi.

Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver ütles ERR-ile, et ettevõtte juhatusel on kärbeteks nõukogu täielik toetus.

"Nõukogu ja juhatus töötavad ühtse meeskonnana, eriti otsuste puhul, mis puudutavad pikaajalist perspektiivi. Need on puhtalt majanduslikud otsused selleks, et kinni panna need liinid ja lennud, kus me täna ei suuda teenida piisavalt," selgitas Tohver.

Tohver kinnitas, et ettevõte ei ole loobunud oma missioonist pakkuda eestlastele võimalust jõuda lihtsalt ja mugavalt sihtkohtadeni.

"Teeme kärpeid selleks, et me oleks jätkusuutlikud. Kui me mõne liini paneme kinni ei tähenda, et meie inimesed sinna lennata ei saa. Konkurendid ju lendavad ja nendega saab lennata," ütles nõukogu esimees.

Nordica soov on tulevikus tagada jälle rohkem lende, nagu suutis ettevõte eelmisel aastal.

"Meil peab olema piisavalt raha ja piisavalt võimalusi kliente teenindada. Selleks tuleb teinekord liine vähendada, muuta, kasvatada. See on igapäevane töö. Oleme mitu aastat järjest liine juurde võtnud, nüüd oleme kinni panemas. Arvan, et varsti tulevad jälle need ajad, kus me midagi jälle lahti teeme," prognoosis Tohver.

"Lennunduses on konkurents väga tihe ja selles tuleb ellu jääda. Eesmärk on just see."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: