ERR Oslos: Norra peaministri sõnul on NATO õppused oma tähtsust juba näidanud

Foto: Gorm Kallestad/NTB/Reuters/Scanpix

Norras peetavad NATO õppused Trident Juncture on oma tähtsust juba näidanud, sest õppustel osalevad 31 riiki on tõestanud, et nende armeed suudavad tõhusalt koos tegutseda, ütles Norra peaminister Erna Solberg ERR-ile. Tema sõnul on see tohutu sõdurite hulga puhul tähelepanuväärne saavutus.

Norra peaministri sõnul on õppuste puhul tähtis ka, et enamik sellest osavõtvaist sõdureist tuuakse nende harjumuspärasest keskkonnast välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Norra jaoks on oluline ka, et õppustest osavõtjad õpivad paremini tundma põhjamaist ja arktilist kliimat. See on teistmoodi, kui on lumi, jää ja neist tingitud katsumused. Mitte kõik õppustest osavõtvad riigid ei ole sellest väga teadlikud," sõnas Solberg.

NATO õppustega Trident Juncture näitab Norra, et on valmis oma külma kodumaa eest võitlema. Asutajaliikmena oskab Norra hinnata kaitseorganisatsiooni tähtsust.

Käimasolevaid õppusi peavad väga oluliseks aga ka neil osalevad kaks riiki, kes NATO-sse ei kuulu - Rootsi ja Soome.

"See on võimalus parandada meie võimekust, rahvusvahelist võimekust, kuid ka võtta endale osa vastutusest piirkonna julgeoleku eest," rääkis Rootsi peaminister Stefan Löfven.

"Meile parim lahendus on olla NATO-st väljas, kuid teha tihedat koostööd, näiteks ühisõppustel NATO-ga," ütles Soome peaminister Juha Sipilä.

Venemaa reaktsiooni NATO õppustele Norra peaministri sõnul karta ei tasu, sest õppuste üks eesmärk ongi näidata Venemaale, et Lääs peab Venemaa hiljutist ülisuurt õppust Siberis kohatuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: