Olerex: kütuse hinna langus jõuab Eestisse nädala jooksul ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Viimasel ajal kiiresti kukkunud nafta hind ei ole veel Eesti tanklatesse jõudnud. Olerexi teatel jõuab maailmaturul toimuv Eesti tanklatesse umbes nädala jooksul.

Kuigi Saudi Araabia lubadus kärpida naftatootmist poole miljoni barreli võrra päevas, tõi esmaspäeval kaasa väikese hinnapõrke, siis trendi see ei muutnud ja eile jätkus nafta hinna langus veelgi hoogsamalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui me vaatame seda, mida on teinud USA president, siis alguses jutt sellest, kui karmid saavad olema Iraani sanktsioonid, oli tublisti karmim, kui on praegu realiseerunud. Ehk Iraani nafta on siiamaani turul ja see hoiab pakkumise poolt piisavana," kommenteeris SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Ilmselt ei piisanud saudide ühepoolsest kärpeteatest ning hinna mõjutamiseks oleks vaja tuge ka teistelt naftatootjatel.

"OPEC kui selline kartell ei kipu enam väga hästi toimima. Ühendriigid on ise oma tootmise käima saanud korralikult, mahud on tõsiseltvõetavad ja OPEC ei kipu hästi funktsioneerima," lisas Koppel.

Nafta hinna viimase aja languse jõudmist Eesti mootorikütuse hindadesse peab veel ootama.

Olerexi müügidirektor Marko Laving ütles, et see, mis nüüd toimub lähipäevil, on pigem mõjutatud sellest, kes kütusemüüjatest saab pakkuda kõige kiiremini odavat hinda. "Pikas perspektiivis maailmaturu nafta hinna langus toob ka postidesse hinnad madalamale," sõnas Laviing.

Hinna muutus võib võtta päris mitu päeva. "Kõige madalam hind oli meil veebruaris ja maailmaturu kõige madalama hinna me saime postideni tuua viie päevaga. Kui vaatame tõusu oktoobris, siis võttis see seitse päeva aega ehk me hoidsime soodsamat hinda nii kaua kui võimalik. Nii, et umbes nädala sisse võib minna see viide," lisas Laving.

Aasta kõige madalama ja kõrgema kütusehinna vahe oli Lavingu sõnul umbes 20 senti liitrilt, kusjuures nafta hinna osakaal kütuseliitri hinnas on 35 - 40 protsenti.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: