Toom ja Tarand kritiseerivad Ansipit Ratase valitsuse ründamise eest

Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Mitmed Eestist valitud Euroopa parlamendi saadikud kritiseerivad Euroopa komisjoni volinik Andrus Ansipit, kuna ta on viimastel kuudel asunud ründama Jüri Ratase valitsust ja selle aktsiisipoliitikat. Indrek Tarandi sõnul on võimalik algatada ka volinike eetikakoodeksi muudatus.

Ekspeaminister ja praegune Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kritiseeris viimati novembri alguses Rimi konverentsil praeguse valitsuse majanduspoliitikat, nimetades seda riigiga eksperimenteerimiseks. Ansipi sõnavõtt on pahaseks ajanud Keskerakonna ridades Euroopa Parlamenti valitud Yana Toomi.

Ansipi teemaga on pidanud tegelema ka Euroopa Komisjoni president. Nüüd lubab europarlamendi saadik Indrek Tarand, et kui Ansip jätkab oma järgmiste valimiste kampaaniat sisepoliitikateemadel sõnavõtmise kaudu, tõstatab ka tema selle teema.

"On olemas reeglid, mida volinikud võivad teha ja mida ei või. Ja selge on see, et kui volinik tahab kandideerida liikmesriigis sisepoliitikas, peab ta võtma palgata puhkuse," lausus Tarand ERR-ile. "See, kas ta midagi ütleb selle sisepoliitika kohta või ette valmistab järgmisi valimisi, ei ole nii täpselt reguleeritud."

Ansip ise ütles, et temalt ei saa keegi ära võtta sõnavabadust.

"Ma olen küll veendunud selles, et Euroopa Liit ei hakka kunagi sõnavabadust selliselt piirama, et ei lubaks mõnedel Euroopa Komisjoni ametnikel mingitel teemadel üleüldse sõna võtta. Teatavasti volinikud on kõik ka poliitikud ja öelda poliitikule, et sõnavabadus on ülimalt piiratud, minu meelest see võis sobida Nõukogude Liitu, aga Euroopa Liidus peaks selline asi välistatud olema," sõnas ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: