Enam kui sada matkajat avastasid Haapsalu ümbrust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

MTÜ Elamusretked on kümne aasta jooksul korraldanud Eestis ligi 130 retke, mis viivad avastama paiku, kuhu külalised igapäevaselt ei satu. "Aktuaalne kaamera" käis kaasas Haapsalu ümbruses peetud matkal ja uuris, mis toob inimesed hilissügisel toast välja.

Matk algas Haapsalu raudteejaamast, mis on linna üks tuntumaid atraktsioone, kuid enam kui neli tundi kestnud teekonna ülejäänud sihtkohad asusid juba kõrvalisemates paikades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oma 130 retkega me ei ole veel kaugeltki ringi Eestile peale saanud nii, et me üritame eestlasi kutsuda loodusesse liikuma ja vedada neid kohtadesse, kuhu nende jalg ilmselt ise võib-olla ei satuks," selgitas MTÜ Elamusretked eestvedaja Kunnar Karu.

Esimene peatus tehti Haapsalu eeslahe ääres asuva Paralepa tuletorni juures. Aino on osalenud elamusretkedel juba aastaid. "Aktuaalne kaamera" uuris tema käest, mis teda ikka ja jälle tagasi toob.

"Loodus. Eesti loodus on väga ilus," põhjendas ta. Sügis on tema hinnangul just hea aeg matkata. "Suvel on liiga palav, sügisel on normaalne," sõnas ta.

Paralepa tuletorni juurest suunduti edasi Pullapääle. Nõukogude ajal asus Pullapääl sõjaväeosa, 1993. aastal toimus seal aga jäägrikompanii ja kaitseväe vahel kuulus vastasseis.

Pille sõnul ei teinud ta enam kui neljatunnise matka jaoks spetsiaalset trenni ja väsimus teda ei kimbutanud.

"Ei väsi. Kui koolis oled liikumisõpetaja, siis ei ole see probleem ju. Ja eesmärk on ju tegelikult eeskuju olla," rääkis Pille.

Haapsalu ümbruses seikles kolme grupi peale kokku ligi 150 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: