Eesti Raudtee nõuab Operaililt 6,4 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1542894900000 | amCalendar}}
Tapa depoos ümber ehitatud C30-M vedur
Tapa depoos ümber ehitatud C30-M vedur Autor/allikas: Operail

Eesti Raudtee esitas aktsiaseltsi Operail (endise nimega EVR Cargo) vastu hagiavalduse, milles nõuab 6,4 miljoni euro tasumist.

Eesti Raudtee palub hagis mõista Operaililt välja viimase kolme aasta jooksul osaliselt saamata jäänud kasutustasu.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee ütles, et raamatupidamisandmete auditeerimisel selgus, et Operail ei ole viimastel aastatel maksnud Eesti Raudteele raudtee kasutustasu kogu kasutatud teenuse eest.

"Tasumata on jäänud vedurite tühisõitude kasutustasu püsikulu osa, mis on seaduses ette nähtud ja TJA poolt kinnitatud. Teised vedajad on kasutustasu maksnud täies ulatuses," selgitas Laidvee.

Hagi sisseandmisele eelnesid mitu kuud kestnud läbirääkimised. Kolme aasta peale kokku ulatub saamata jäänud kasutustasude osa 6,1 miljoni euroni. Sellele lisanduvad viivised, mis teeb kogunõudeks 6,4 miljonit.

AS Operail peab sellist lisaraha nõuet põhjendamatuks. "Pea kümme aastat oleme Eesti Raudtee infrastruktuuril vedanud kehtivate kokkulepete alusel. Arved on tasutud alati ettemaksuga. Meile täna esitatud nõue on arusaamatu ning peame seda täiesti põhjendamatuks," sõnas ASi Operail juhatuse esimees Raul Toomsalu ning lisas, et vaidlus puudutab kuus aastat tagasi sõlmitud raudtee infrastruktuuri kasutamise lepingut.

"Arvestades asjaolu, et hagiavaldus on võetud kohtus menetlusse, ei saa me lisakommentaare jagada," ütles Toomsalu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: