Ossinovski sotside langenud reitingust: enne valimisi ma tagasi ei astu

{{1542621720000 | amCalendar}}
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles erakonna seitsmele protsendile langenud toetust kommenteerides, et kindlasti pole see rõõmustav, kuid enne 3. märtsi valimistulemuste selgumist ta erakonna juhtimist maha panna ei kavatse.

"Kindlasti on meie toetuste kukkumine viimastel kuudel olnud ootuspärane, kuigi mitte rõõmustav. Meie väljapoole nähtavus on olnud tagasihoidlik, sest oleme tegelenud sisemiste asjadega - näiteks valimisnimekirjade kokkupanekuga. Eesti 200 asutamiskongress andis neile suurt tähelepanu ja meile pole ka üllatus, et uued tulijad kõnetavad ka sotsiaaldemokraatide valijaid. Meie valijate seas on demokraatiat toetavad inimesed, kes toetavad ka uute parteide tulekut," rääkis Ossinovski.

"Teisest küljest on oluline ära oodata Eesti 200 sisulised seisukohad Eesti poliitika tuumikküsimustes. Loosung, et "plaan peab olema pikk", pole piisav. Ja kui seisukohad saavad selgemaks, siis saame ka teada, kelle toetajaid nad tegelikult võtavad. Loomulikult teatud sisulistes küsimustes, nagu näiteks tervishoius ja sotsiaal-, hariduspoliitikas on mõned nende vaated üsna sotsiaaldemokraatlikud, mõnes muus küsimuses on vaated üsna konservatiivsed. Mida rohkem me teada saame, seda selgem on ka valijatel see asi," sõnas Ossinovski.

Küsimusele, kas praegune valitsuskriis ja erakonna madal reiting võiks olla piisav põhjus, et juba benne valimisi erakonna esimehe amet maha panna, vastas Ossinovski eitavalt.

"100 päeva enne valimisi hakata ühest reitingust järeldusi tegema oleks vale. Erakonnad on seadnud oma kampaaniaplaanid paika. Nimekirjad on koos. Ralli lõpuspurt tuleb lähemale. Loomulikult selle järgneva 100 päeva jooksul tuleb emotsionaalset tõmblust juurde, aga mõõdupuu on lõpuks ikkagi üks ja sama 3. märtsi õhtu," sõnas Ossinovski.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles oma erakonna langenud toetust kommenteerides, et valimisteni on veel kolm kuud aega ja toetusnumbrid jõuavad muutuda.

"Valimisteni on veel kolm kuud aega ja praegune situatsioon näitab selgelt, et valitsuskoalitsioon ei suuda teha ka ühtegi otsust headel aegadel," sõnas Kallas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kommenteeris Keskerakonna toetusnumbreid sellega, et üritab olla peaminister kõigile Eesti elanikele.

"Keskerakond alati tänab oma toetajaid. Nii ka seekord. Ma olen öelnud algusest peale, et peaminister saab olla kõigile Eesti elanikele. Kindlasti ka Reformierakonna valijatele, EKRE valijatele, Isamaa, Sotsiaaldemokraatide, aga ka Eesti 200 või Elurikkuse Erakonna toetajatele," ütles Ratas ERR-ile.

"Me läheme edasi just nende inimestega kohtumistega üle Eesti, mis on meie jaoks oluline. Me jätkame seda tööd, et oma põhimõtteid selgitada. Ja kindlasti me seisame sidusa, tugeva Eesti ühiskonna eest, kus kedagi ei jäeta maha. Ja et ka Eesti ettevõtluskeskkond paraneks," lisas Ratas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: