Leht: Berliin ja Pariis ei toeta Vene-sanktsioonide karmistamist

Meeleavaldus Kiievis Vene saatkonna juures.
Meeleavaldus Kiievis Vene saatkonna juures. Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Saksamaa ja Prantsusmaa ei toeta ettepanekut laiendada Venemaa sõjalise rünnaku tõttu Ukraina vastu Kertši väinas Moskvale kehtestatud sanktsioone, kirjutas kolmapäeval ajaleht Die Welt.

"Euroopa Liidu poliitika- ja julgeolekukomitee istungil Brüsselis pooldasid nende kahe riigi esindajad usaldusmeetmete tugevdamist kahe konfliktipoole vahel," kirjutas Die Welt.

EL-i eesistuja Austria tegi ettepaneku sanktsioone tugevdada. Eesti ja Poola avaldasi algatusele toetust. 

Saksamaa ja Prantsusmaa ütlesid, et sanktsioonid ei soodusta usalduse tugevdamist Moskvaga, kuid Saksa roheliste kaaseesimees Annalena Baerbock kutsus üles loobuma gaasijuhtmeprojekti Nord Streami 2 ehitamisest Venemaalt Saksamaale. 

"Arvestades Venemaa poolset jõhkrat rahvusvahelise õiguse rikkumist, tuleb see projekt poliitilistel põhjustel peatada," ütles ta usutluses ajalehele.

Vene üksused tulistasid pühapäeval Krimmi poolsaare lähistel seilanud kolme Ukraina laeva, arestisid need ja pidasid kinni nende meeskonnad. Tulistamises sai haavata ka mitu Ukraina sõdurit.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: