Putin peab Kertši intsidenti tühiseks piiritüliks

Foto: ERR

Venemaa viib seoses Kertši väina vahejuhtumiga Krimmi poolsaarele veel moodsaid õhutõrjesüsteeme. Ukraina mitmes piirkonnas aga hakkas kehtima sõjaseisukord. Venemaa presidendi Vladimir Putini hinnangul oli kolme Ukraina sõjalaeva tulistamine ning arestimine tühine piiritüli.

Venemaa presidendi jaoks on asi lihtne - ebaolulise piirikonflikti pärast kuulutati naaberriigis välja sõjaseisukord. Selle põhjuseks saavad olla ainult kevadised presidendivalimised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väike vahejuhtum Mustal merel ja nemad kehtestavad riigis sõjaseisukorra. See on selgelt tulevaste valimiste pärast, see on ilmne tõik," ütles Vladimir Putin.

Ukrainlased juhtunut tühiseks piirikonfliktiks muidugi ei pea. Samas ei saa ka paljud ukrainlased aru, miks sõjaseisukord just praegu kehtima hakkas.

"Sõjaseisukord kuulutati välja, aga ma ei saa aru, miks just praegu. Sõda on käinud ju juba viis aastat. Olgu peale, me oleme nüüd veel valvsamad, kaevame kaevikud. Kindluse mõttes on see vajalik," sõnas üks Ukraina sõdur.

Lääne seni üsna loid reaktsioon Kertši väinas juhtunule hakkab nüüd karmimaks muutuma. Siiski on paljud Lääne riigijuhid veendunud, et uusi sanktsioone Venemaale pole kehtestada vaja. USA erisaadiku Kurt Volkeri sõnul tuleks esmalt tagada, et senised sanktsioonid kehtiksid nii, nagu ette nähtud.

"Me peame vaatama, kas praegusi sanktsioone ikka täidetakse nii rangelt, kui võimalik. Selle põhjal, mis juba kehtestatud on, ei tohiks minu arusaama kohaselt need firmad, mis Krimmis äri ajavad, sealhulgas Vene firmad, Euroopa Liiduga äri teha," sõnas Volker.

Siiski on Lääneriikide ajakirjanduses juba ka teateid, et Saksamaa liidukantsler Angela Merkel tahab USA presidendi Donald Trumpiga arutada Venemaa vastaste sanktsioonide karmistamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: