Mikser soovib Venemaa suhtes uusi sanktsioone

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sven Mikser Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Välisminister Sven Mikser soovib lisasanktsioonide kehtestamist Venemaa suhtes Kertši väinas Ukraina laevade ründamise pärast.

"Seoses Kertši väinas toimunuga on juba esitatud üleskutseid kehtestada Venemaa suhtes täiendavaid piiravaid meetmeid. Nagu olen viimaste päevade jooksul öelnud, on tegemist on Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse ränga rikkumisega, millel peavad olema tagajärjed. Selles kontekstis pean õigeks täiendavate piiravate meetmete kehtestamist ja täna kehtivate sanktsioonide pikendamist Venemaa suhtes," ütles Mikser kolmapäeval BNS-ile saadetud kommentaaris.

"Ukraina laevade ründamine ja laevameeskondade kinnipidamine kujutab endast tõsist uut eskalatsiooni Venemaa juba viiendat aastat kestvas Ukraina-vastase agressioonis ja püüetes de facto põlistada Krimmi illegaalset anneksiooni," lisas Mikser.

Euroopa Liidu eesistuja Austria on teinud ettepaneku sanktsioone tugevdada. Ajaleht Die Welt kirjutas aga kolmapäeval, et Saksamaa ja Prantsusmaa ei toeta ettepanekut laiendada Venemaa sõjalise rünnaku tõttu Ukraina vastu Kertši väinas Moskvale kehtestatud sanktsioone

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: