Majandusministeeriumi kantsler asub Elronit juhtima

Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Riigiettevõtte Elron nõukogu kinnitas teisipäeval rongifirma uueks juhiks praeguse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Merike Saksa, kes asub ametisse tuleva aasta 7. jaanuaril.

Elroni nõukogu esimehe Siiri Odrats-Koni sõnul on Saks tugeva strateegilise mõtlemise ja hea analüüsivõimega juht, kel on pikaaegne tippjuhtimise kogemus avalikust sektorist ja samuti riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudest.

"Eesti inimesed on suurepärased rongiliiklejad ja teen kõik endast oleneva, et Elron vastaks ka tulevikus reisijate ootustele. Uued väljakutsed ootavad Riisipere-Turba raudteeliini valmimisel ning ehk õnnestub tulevikus liinidele tuua mõned uued rongid," ütles Saks pressiteate vahendusel.

Varem on Saks töötanud Eesti Standardikeskuse tegevdirektorina, kaubandus-tööstuskoja teenuste direktori, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhatajana, siseturu asekantsleri ja kantslerina.

Avalikul konkursil Elroni juhi kohale osales 51 kandidaati. Elroni eelmine juhatuse esimees Olle Tischler lahkus septembri lõpus ametist omal soovil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: