Kaitseliit kontrollib õppustel allüksuste oskusi

Kaitseliidu õppus
Kaitseliidu õppus Autor/allikas: Ellu Mumm

Kaitseliidu malevad kontrollivad saabuval nädalavahetusel mitmel õppusel allüksuste väljaõppetaset.

Tallinnas toimub 5. korda Kaitseliidu Tallinna maleva ning politsei- ja piirivalveameti ühisõppus Põhjatäht 2018 ning Lääne-Eestis toimub 13. korda suurõppus Orkaan. Ühtekokku osaleb õppustel üle 1000 kaitseliitlase ja koostööpartneri.

Kaitseliidu Tallinna maleva ja politsei- ja piirivalveameti ühisõppus Põhjatäht 2018 toimub 30. novembrist 1. detsembrini.

30. novembril kell 18-23 harjutavad politseinikud ja kaitseliitlased Toompeal ja Lasnamäel avaliku korra kaitset ja objektide tugevdatud valvet reaalsetes linnatingimustes.

Politseioperatsiooni kaasatakse kaitseliitlased ja ühiselt harjutatakse korrakaitseliste ülesannete lahendamist. Linnas liikuvatele inimestele õppusega olulisi piiranguid ei kaasne, kuid parlamendihoone vahetusse lähedusse reedel toimuva viietunnise õppuse ajal ei pääse.

1. detsembril jätkub õppus Lasnamäel, kus harjutatakse lahingutegevust linnatingimustes. Kell 9-17 patrullivad kaitseliitlased Lasnamäel Liikuri tee ja Peterburi maantee vahel, Laagna ja Pae linnaosades.

Tänavatel liiguvad jalgsi- ja autopatrullid, kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega. Õppusel kasutatakse paukpadruneid, suitsugranaate ja muid imitatsioonivahendeid.

Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna suurõppus Orkaan algab 30. novembril ja kestab kuni 2. detsembrini. Tegevus toimub üheaegselt nii Hiiumaal, Läänemaal, Pärnumaal kui ka Saaremaal. Harjutatakse konventsionaalset ja mittekonventsionaalset sõjapidamist ning korrakaitseülesannete täitmist.

Õppusest osavõtvaid kaitseliitlasi ja koostööpartnereid võib kohata Saaremaa valla, Hiiumaa valla, uute piiridega Haapsalu linna, Lääne-Nigula, Lääneranna ning Tori valdade territooriumil.

Õppustel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis tähendab, et müratase lahingute alal võib olla tavapärasest kõrgem. Öisel ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu.

Õppusel Orkaan osaleb ligi 1000 kaitseliitlast Lääne, Pärnumaa, Rapla ja Saaremaa malevatest ühes Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze ja Kalevi jalaväepataljoni kompaniide ning politsei- ja piirivalveameti üksustega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: