Ligi: kõige tõenäolisem on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus

Foto: Priit Mürk

Kõikidest variantidest kõige suurem on tõenäosus, et eelseisvate riigikogu valimiste järel tuleb võimule Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus, pakkus Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

"Selle tõenäosus kõikidest variantidest on suurem. Kas üle poole, seda ma ei julge öelda," sõnas Ligi ETV saates "Pealtnägija". "Ma arvan tõesti, et teised äärmused on ennast pigem valitsusest välja mänginud. Ka pigem sotsid, aga no muidugi võib tulla Keski, sotside ja mingisugune pasteedi-valitsus."

Ligi ei nõustunud arvamusega, et tuleviku suur vastandus Eesti poliitikas on Keskerakonna ja EKRE vahel ning Reformierakond sarnaselt Isamaaga hääbub.

"Keskerakond ja EKRE on siiski ühe tagumiku kaks kannikat. Neil on väga kattuvad päevakorrad siiamaani Kremliga, neil on väga sarnased huvid. Mis EKRE-sse puutub, siis nemad ei osale debattides, nad ei osale väide-väide vastu väitluses, mitte kunagi. Paar meest neist on head kõnepidajad, aga nad kunagi ei väitle seal, nad deklareerivad, see on väga erinev."

Ligi sõnul ei sõdi ta oma poliitiliste oponentidega pelgalt sellepärast, et üks on võimul ja teine mitte.

"Ausõna, mina ei vaata Eesti riiki kui kakajunni, vaid kui elutööd ja ma päriselt valin teemasid, kus sõdida. Teemasid tuleb valida ja mitte sekkuda sinna, kus tegelikult ei tea. Ja ma arvan, et on hästi välja tulnud," sõnas Ligi.

Samas on Ligi kriitiline praeguste juhtivate võimupoliitikute suhtes, sealhulgas Eesti Päevalehe poolt lõppeva aasta mõjukaimaks eestlaseks valitud Jüri Ratase suhtes.

"Ta ei juhi midagi! Minu jaoks juht on ikkagi see, kes juhib debatte. Mina sihukest tühja kõminat ei aktsepteeri. Mina näen liidrina inimest, kes suudab väidelda ja vastata küsimustele, mitte ei jaga šokolaadi. Küsimus ei ole ju selles, kas ta on hea inimene - küsimus on selles, kas ta liider. Liider ta kindlasti ei ole."

Ka rahandusminister Toomas Tõniste ei pääsenud Ligi kriitikast.

"Hindan väga madalalt. Ütleme nii, et ei Sester ega Tõniste vasta rahandusministri standarditele. Elementaarse valmistuse ega ka selgroo pärast."

Kuigi ka Reformierakonna seest kostub üha enam nurinat erakonna esimehe Kaja Kallase aadressil, pannes kahtluse alla just tema liidrirolliga hakkama saamise, lubab Ligi talle erakonna poolt igakülgset tuge.

"Temal on kindlasti keeruline, sest staaž on lühike, aga me oleme talle igal juhul toeks ja ta võib öelda, et tal on endiselt kõige tugevam võistkond."

Samas tunnistab ka Ligi, et Kallase soov iga hinnaga oma meeskonnaga tulla polnud kõige mõistlikum.

"Peasekretäri vahetamise kihk on tekitanud probleeme nii Hannole kui ka nüüd Kajale. Ei olnud vaja tegelikult. Aparaat-kogemus on see, mida sa pead ikka väga valikuliselt timmima, et know how ei läheks kaduma. Aga ma arvan, et praegu on jälle kõik hästi," sõnas Ligi.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: