Ida-Viru keskhaigla hakkab küsima visiiditasu ka tühistamata eriarstiaegade eest

Foto: ERR

Ida-Viru keskhaigla on hädas patsientidega, kes jätavad eriarsti kokkulepitud visiidile tulemata. Sellega võitlemiseks hakkab haigla uuel aastal küsima visiiditasu ka nende kordade eest, kui inimene jätab vastuvõtule mitteilmumisest teatamata.

Eelmisel aastal jätsid inimesed Ida-Viru keskhaiglas kokkulepitud visiidile tulemata ligi 9500 korral. Seda on umbes viis protsenti kõikidest haigla visiitidest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Patsiente tuleb distsiplineerida, et kui nad visiidile tulla ei saa, siis nad teataks ette ja me saame pakkuda seda teisele patsiendile. Teoreetiliselt lühenevad ka järjekorrad," rääkis Ida-Viru keskhaigla ülemarst Aime Keis.

"Eelmise aasta statistika järgi jäi 30-35 inimest päevas tulemata visiidile, mis tähendab eriarsti täistööpäeva ehk me oleks saanud kahe päeva jagu patsiente lisaks," lisas ta.

Kui inimesel on uue visiidi eel eelmise, kohale ilmumata jäänud visiidi eest tasumata, siis teenindamata ta ei jää.

"Tervishoiuteenust tuleb talle osutada, aga siis tuleb kokku leppida ka edasised maksevõimalused," ütles Keis.

Patsiendid suhtuvad muudatusse erinevalt.

"Eriarstide juurde on raske pääseda ja järjekorrad on pikad. Hea, kui tekivad broneerimisse aknad, tänu millele saavad teised patsiendid arsti juurde kiiremini. See muudatus rõhub vastutustundele ja võib öelda, et see on karm, kuid õiglane," arvas Olga.

"Visiidile tulemata jäämisel võivad olla erinevad põhjused, inimene võib unustada, ta võib hilineda. Trahvida võiks siis, kui ta jätab teadlikult tulemata, kuid seda on väga raske kindlaks teha, jättis ta tulemata meelega või kogemata," kommenteeris Galina.

"Kui on nn force majeure. Surm näiteks on väga äärmuslik, aga kõik muud juhused, mis võivad ette tulla, siis loomulikult nendega arvesatatakse ja sel juhul ei tule seda tasu topelt maksta," kinnitas Keis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: