Elron paneb Tallinna ja Viljandi vahel sõitma ekspressrongi

Elroni rong Jõgeval
Elroni rong Jõgeval Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Eelolevast pühapäevast, 9. detsembrist muutavad Elroni rongide sõiduplaanid, ettevõte avab Tallinna-Viljandi ekspressliini ning lisab täiendava ekspressrongi Tartu suunale.

Ekspressühenduse loomine Tallinna ja Viljandi vahel on Elroni eesmärk olnud juba ammu, ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. "Kuna Lelle-Pärnu lõiku me enam teenindada ei saa, oleme selle võrra tihendanud liiklust Tallinnast Raplasse, Türile ja Viljandisse."

Ekspressrongide sõiduaeg Tallinnast Viljandisse jääb alla kahe tunni, kiiremaks muutuvad ka teised Viljandi rongid. Kongo märkis, et pakkumaks lühemat sõiduaega nii Kohilasse, Raplasse kui ka kaugemale, jätab Elron Viljandi rongidel ära mõned vähem kasutatavad peatused Tallinna ümbruses.

"Et aga sõiduvõimalused ei väheneks, lisasime Tallinna ja Rapla vahele kõikide peatustega ronge ning võib öelda, et nii tihedat rongiliiklust ei ole Edelasuunal kunagi olnud. Paraku tähendab see, et taristu läbilaskevõime on ammendunud ning vajalik oleks teha täiendavaid investeeringuid, et sõiduplaani tihendada ja teenust parandada," sõnas Kongo.

Uus sõiduplaan toob tihedama liikluse ka Tallinnast Tapale, Jõgevale ja Tartusse.

Läänesuuna ja kagusuuna sõiduplaanis olulisi muudatusi ei tule.

9. detsembrist kehtima hakkav sõiduplaan on leitav Elroni kodulehelt, ooteplatvormidelt ning tasuta rongiinfot jagab ööpäevaringne infotelefon 616 0245.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: