MTÜ Saagu Parem püüab laste jõulusoovide täitmise kõrval ka nende tervist edendada

Foto: ERR

Võrumaal on kokku kogutud maakonna vähekindlustatud perede laste kingisoovid, et valmistada neile jõulurõõmu. Soovide täitmise kõrval on heategevusorganisatsioon Saagu Parem võtnud ka oma sihiks noorte tervise edendamise.

Heategevusorganisatsioon Saagu Parem teeb juba kolmandat aastat Võrumaa vähekindlustatud perede lastele ühes heategijate abiga jõulukingitusi ja kui võiks arvata, et aastatega on elu läinud Eestis paremaks ja abisaajaid jäänud järjest vähemaks, siis paraku räägivad numbrid muud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kusjuures ma ise arvasin, et vaesust ei ole juurde tulnud, sest lasterahad on ju tõusnud, elujärg oleks justkui paremaks läinud, kuid tänavu olen oma telefonikõnes saanud ka sellise vastuse, et jumal tänatud, et te helistasite, sest need on meie pere ainukesed jõulukingid. Varem sellist kõnet pole olnud," rääkis Saagu Parem eestvedaja Piret Haljend.

Kingituse saab tänavu üle 400 Võrumaa vähekindlustatud lapse, kes kirjutasid ja joonistasid jõuluvanale oma soovist. Paljud lapsed saavad oma kirjadele tänu headele abilistele ka vastuse.

"Mina kirjutasin 60 kirja. Pisaraid oli ikka üsna mitme kirja puhul. Eriti hinge läks, kui tüdruk tahtis villast lõnga, et ta ei oska muust lõngast heegeldada kui villane lõng," ütles naiskodukaitsja Anneli Kivimäe.

Kingituste tegemise kõrval on aga järjest olulisem ka noorte tervis. Nii jõuab iga lapse kingikotti karp D-vitamiini. Üks täisealine noormees saab aga võimaluse teha korda oma hambad.

"Meil on annetaja, kes maksis kinni - andis krediiti hambaravisse 500 eurot. Teise 500 eurot kogume meie. Me peaksime juhtima tähelepanu, kõik meie ümber - õpetajad, sotsiaaltöötajad -, et kui mõni laps hakkab saama 18, ta hakkab lähenema 19. eluaastani, kus tasuta hambaravi lõpeb, siis tuletama meelde või aitama isegi panna aega hambaarstile, et meil ei oleks 40. eluaastateks hambutut Eestit," rääkis Haljend.

Veel on ootamas Võrumaa lapsed heategijaid. Laste soovid leiab üles Saagu Parem sotsiaalmeedia lehelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: