Trump süüdistas Twitterit, Facebooki ja Google'it kallutatuses

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: Yuri Gripas/CNP/AdMedia/SIPA/Scanpix

USA president Donald Trump süüdistas tehnoloogiafirmasid Facebook, Twitter ja Google erapoolikuses demokraatide kasuks.

"Facebook, Twitter ja Google nii palju demokraatide poole kaldu, et see on jabur!" säutsus Trump Twitteris.

"Õigupoolest on Twitter teinud inimestel palju raskemaks @realDonaldTrumpiga liitumise. Nad on eemaldanud mitu nime ja tugevalt aeglustanud kasvu taset ja kiirust. Nad on seda tunnistanud - teinud pole midagi!" leidis Trump.

Äsjase USA senati tellitud raporti kohaselt mõjutasid Vene trollivabrikud sotsiaalmeediakanalite kaudu hääletajaid Trumpi kasuks.

Trump ärgitas Fedi intressimäära mitte tõstma

USA president ärgitas teisipäeval jälle Föderaalreservi intressimäärasid mitte tõstma.

"Ma loodan, et Fedi inimesed loevad tänast Wall Street Journali juhtkirja enne, kui nad veel ühe vea teevad," säutsus Ühendriikide president.

"Ühtlasi, ärge laske turul muutuda vähem likviidseks kui see juba on. Lõpetage see 50 B-de asi. Tunnetage turgu, ärge lähtuge tähendusetutest numbritest. Edu!" soovitas Trump.

Wall Street Journali juhtkirjas soovitati Föderaalreservil teisipäeval algaval kahepäevasel kohtumisel intressimäärasid mitte tõsta. Prognooside järgi peaks keskpank intressimäärasid kohtumisel tänavu neljandat korda tõstma.

Trump soovis Flynnile õnne kohtus

Trump soovis teisipäeval Twitteri vahendusel oma endisele riikliku julgeoleku nõunikule Michael Flynnile õnne kohtus, kus teda ootab otsus Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) valetamise eest.

Trump ütles Twitteris, et huvitav on teada saada, mida Flynnil on tohutust survest hoolimata rääkida "kokkumängust Venemaaga meie suurepärases ja ilmselgelt ülimalt edukas poliitilises kampaanias".

"Mingit kokkumängu ei olnud!" säutsus president.

Flynn tunnistas end detsembris süüdi valetamises FBI-le küsimuses, kas ta arutas üleminekuperioodil Venemaa tollase suursaadikuga sanktsiooniteemat. Ta on teinud koostööd eriprokurör Robert Muelleri juhitava juurdlusega võimalikust kokkumängust Venemaa ja Trumpi kampaaniameeskonna vahel.

Trump vallandas Flynni 2017. aasta 13. veebruaril.

Flynni advokaatide väitel ei hoiatanud uurijad teda 2017. aasta jaanuaris FBI küsitluse eel, et valetamine on kuritegu. Süüdistajate sõnul pidanuks Flynn ka hoiatuseta teadma, et tuleb rääkida tõtt.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: