Jaapani prokuratuur esitas Ghosnile uue kahtlustuse

{{1545381780000 | amCalendar}}

Jaapani prokuratuur esitas reedel Nissani endisele esimehele ja Renault' tegevjuhile Carlos Ghosnile usalduse rikkumise kahtluse ja pikendas tema kinnipidamist.

Ghosn ja teine endine Nissani tippjuht Greg Kelly peeti kinni 19. novembril ja neile on esitatud Ghosni palga 5 miljardi jeeni ehk 44 miljoni dollari ulatuses aladeklareerimisest vahemikus 2011-2015.

Meestele on esitatud ka kahtlustus palga aladeklareerimises viimase kolme aasta vältel, tõstes kogusumma umbes 80 miljoni dollarini.

Usalduse rikkumise kahtlus esitati päev pärast seda, kui kohus lükkas tagasi prokuratuuri taotluse pikendada Ghosni ja Kelly kinnipidamist, mis võinuks uute kahtlustuste puudumisel tähendada meeste vabastamist. Uus kahtlustus esitati ainult Ghosnile.

Kelly võidakse endiselt kautsjoni vastu vabastada, kuid Tokyo ringkonnakohtu teatel oli reede õhtul tema advokaadi taotlus alles menetluses, mistõttu lükkub vabastamine järgmisesse nädalasse.

Prokuratuur teatel kahtlustatakse, et Ghosn kandis 2008. aastal Nissanile vahetustehinguid manipuleerides üle umbes 16 miljoni dollarise erainvesteeringu kahju.

Ghosn kandis Nissanilt üle ka 14,7 miljonit dollarit firmale, mille omanik aitas tal lepinguid võltsida, teatas prokuratuur.

Tokyo prokuratuuri peaprokuröri asetäitja Shin Kukimoto keeldus ütlemast, kas kaks tehingut olid omavahel seotud. Ta ei täpsustanud ka, kuidas Ghosn sellest tulu teenis. Samuti keeldus ta kaasosalise nimetamisest ega täpsustanud, kus tehing aset leidis.

Süüdistus on Ghosnile ja Kellyle esitatud ainult Ghosni palga aladeklareerimises viieaastasel perioodil.

Jaapani seaduste alusel on võimalik kahtlusaluseid uute kahtlustuste või süüdistuste alusel uuesti vahi alla võtta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: