Tokyo kohus ei lasknud Ghosni kautsjoni vastu vabadusse

Carlos Ghosn Tokyo tänavaekraanil.
Carlos Ghosn Tokyo tänavaekraanil. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Tokyo kohus ei rahuldanud teisipäeval alates novembrist vahi alla oleva autofirma Nissan eksjuhi Carlos Ghosni taotlust kautsjoni vastu vabastamiseks.

Otsus oli ootuspärane ja Ghosni advokaat ütles eelmisel nädalal, et tema klient ei pääse ilmselt kautsjoni vastu vabadusse enne kaasuse kohtusse jõudmist, milleks võib kuluda veel kuus kuud. 

Ghosn ja teine endine Nissani tippjuht Greg Kelly peeti kinni 19. novembril ja neile on esitatud Ghosni palga 5 miljardi jeeni ehk 44 miljoni dollari ulatuses aladeklareerimisest vahemikus 2011-2015.

Reedel esitasid Jaapani prokurörid Ghosnile veel kaks süüdistust. Uued süüdistused käsitlevad palga täiendavat aladeklareerimist veel kolme aasta võrra ning "usalduse rasket rikkumist" ettevõtte rahaasjades.

Usalduse raske rikkumise süüdistus keskendub keerukale skeemile, milles Ghosn väidetavalt üritas kanda välisvaluutalepingutest tekkinud kahju Nissani arvele. Lisaks maksis ta väidetavalt firma rahadega hüvitist ühele Saudi tuttavale, kes oli andnud välisvaluutalepingutele tagatist.

Prokurörid esitasid reedel süüdistused ka Nissani ja Ghosni nõuniku Greg Kelly vastu, sest väidetavalt aladeklareeris ta oma palka seniarvatust samuti kolme aasta võrra rohkem.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: