Jaapani kohus: Ghosni kohtuistung korraldatakse teisipäeval

Carlos Ghosn, arhiivifoto.
Carlos Ghosn, arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jaapani kohus teatas reedel, et kohtuistung, mida Nissani endine tegevjuht Carlos Ghosn nõudis tema vahi all hoidmise põhjuste selgitamiseks, korraldatakse teisipäeval.

Tokyo ringkonnakohus teatas reedel, et kohtuistung leiab aset teisipäeval kohaliku aja järgi kell 10:30 hommikul ja seal peaks osalema ka Ghosn.

Ghosn esitas reedel taotluse kohtuistungi korraldamiseks, et saada selgust, miks teda alates vahistamisest novembris jätkuvalt kinni peetakse, teatas Tokyo ringkonnakohus.

Kohtul pole õigust sellisest taotlusest keelduda ja Jaapani rahvusringhäälingu NHK teatel tuleb kohtuistung korraldada viie päeva jooksul pärast taotluse saamist.

NHK teatel tahab Ghosn tulevasel kohtuistungil isiklikult osaleda.

Jaapani põhiseaduse 34. artikkel sätestab, et "ühtki isikut ei tohi vahistada või kinni pidada ilma tema kohese teavitamiseta talle esitatud süüdistustest või ilma kohese privileegita kaitsele".

Põhiseaduses seisab ka, et mitte kedagi ei tohi Jaapanis kinni pidada ilma "piisava põhjuseta".

Ghosn ja teine endine Nissani tippjuht Greg Kelly peeti kinni 19. novembril ja neile on esitatud süüdistus Ghosni palga 5 miljardi jeeni ehk 44 miljoni dollari ulatuses aladeklareerimises ajavahemikus 2011-2015.

Meestele on esitatud ka kahtlustus palga aladeklareerimises viimase kolme aasta vältel, mis tõstab kogusumma umbes 80 miljoni dollarini.

31. detsembril otsustas Tokyo kohus pikendada Ghosni vahi alla hoidmist 11. jaanuarini.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: