USA ametnik: kaubanduskõnelused Hiinaga läksid hästi

{{1547024460000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

USA ja Hiina esmaspäeval alanud kaubanduskõnelused lõppesid kolmapäeval ja Ühendriikide ametniku sõnul läksid läbirääkimised hästi.

USA kaubandusdelegatsioon saabus Pekingisse esmaspäeval, et pidada esimesi läbirääkimisi alates sellest, kui presidendid Xi Jinping ja Donald Trump sõlmisid 1. detsembril kolmekuuse kaubandusvaherahu kõneluste pidamiseks.

Aasia aktsiaturud tõusid lootuses, et osapooled jõuvad leppeni enne märtsikuist tähtaega ja suudavad edasisi imporditolle vältida.

USA delegatsiooni liige, abikaubandusminister Ted McKinney ütles ajakirjanikele, et tema meeskond naaseb Ühendriikidesse kolmapäeval.

"Ma arvan, et need läksid hästi," ütles McKinney läbirääkimisi kommenteerides, lisades, et reis oli delegatsiooni jaoks meeldiv.

Trump läks teisipäeval Twitteris kaugemale ja säutsus, et kaubanduskõnelused Hiinaga "lähevad väga hästi".

Hiina välisministeerium kinnitas, et läbirääkimised jõudsid lõpuni, kuid ei kommenteerinud selle tulemusi, märkides, et see teave avaldatakse hiljem.

"Kui see on hea tulemus, ei too see kasu vaid USA-le ja Hiinale, vaid see on hea uudis ka maailmamajandusele," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Lu Kang.

USA kaubandusdelegatsiooni juht, asekaubandusvolinik Jeffrey Gerrish lõpetas visiidi juba teisipäeval.

Washington nõuab kõnelustel, et Hiina lõpetaks kaubandustava, mille järgi kas varastatakse USA firmade tehnoloogiat või nõutakse selle üleandmist vastutasuks ligipääsu eest Hiina turule. Samuti heidetakse Hiinale ette liigset riigi sekkumist majandusse.

Juhul kui kõnelused ei kanna vilja, tõstab USA 2. märtsist 200 miljardi dollari väärtuses Hiina importkaupade tollimaksu 10 protsendilt 25 protsendini.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: