Graafik: Eesti kerkis EL-i keskmiste palkade edetabelis 17. kohale

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu riikide keskmiste palkade ülevaate kohaselt on Eesti oma keskmise netopalgaga Portugalist ja Kreekast mööda läinud ning jõudnud 17. kohale.

Gruusias tegutsev ettevõtja ja investor Reinis Fischer avaldas oma veebilehel ülevaate Euroopa Liidu keskmistest palkadest, mille kohaselt on Eesti palgad jõudnud 17. kohale.

"Andmed ei pruugi sada protsenti täpsed olla, kuid peaksid andma ülevaate keskmisest palgatasemest kogu Euroopa Liidu liikmesmaades," lausus Fischer.

Tabelist ilmneb, et netopalkade järjestuses on suurim, 3000 eurot ületav keskmine sissetulek Taanis ja Luksemburgis ning umbes 2500 euroni küündib see Rootsis, Soomes ja Iirimaal.

Kõige pisemad on sissetulekud Rumeenias ja Bulgaarias, vastavalt 565 ja 457 eurot. Eesti keskmine netopalk ületab nii Läti kui Leedu oma, seejuures saab Leedu palgasaaja kätte keskmiselt kõigest 693 eurot kuus.

Kui veel 2017. aastal edestasid Eesti keskmist netopalka nii Kreeka kui Portugali palgasaajad, siis möödunud aastal õnnestus Eestil neist mööda minna.

Portugali keskmine langes aastaga 984 eurolt 925 euroni ning Kreekas 945 eurolt 917 euroni, samal ajal, kui Eestis tõusis keskmine netopalk 945 eurolt 957 euroni.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: