Keskerakond küsis rahastamisaruande esitamiseks kaks nädalat ajapikendust

{{1547198220000 | amCalendar}}
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakond küsis partei raamatupidamise eest vastutanud inimese haigestumisele viidates Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonilt (ERJK) kaks nädalat ajapikendust, et esitada möödunud aasta neljanda kvartali kulude-tulude aruanne. ERJK hinnangul oleks Keskerakonnale vastutulek valimiste-eelses olukorras teiste parteide suhtes ebaõiglane, kes oma aruanded tähtajaks esitasid.

"Meie raamatupidamisega tegelev inimene on haige ja palusime ajalist pikendust, et oma aruanded esitada. Tegu on tehnilise probleemiga, siin pole mingit venitamist. Küsisime ERJK-lt kaks nädalat ajapikendust, millele me veel vastust saanud pole," ütles erakonna peasekretär Mihhail Korb ERR-ile.

ERJK nõunik Zoja Masso ütles, et see on komisjoni jaoks üsna pretsedenditu olukord, kus nii suure erakonna aruannet seadusest tulenevaks tähtajaks ei esitata ja soovitakse ajapikendust.

"Väiksemad erakonnad on hiljaks jäänud, aga et suurel erakonnal on sellised probleemid, seda pole varem juhtunud. Saatsin reede hommikul ERJK liikmete kirja laiali, kuid praeguseks pole neilt veel vastust saanud," sõnas Masso reede ennelõunal ERR-ile.

ERR-ile teadaolevalt ostab Keskerakond raamatupidamisteenust sisse, mistõttu on kummaline, et haigestunud inimesele ei leitud teenuse osutaja poolt asendajat.

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles reede pärastlõunal ERR-ile, et olukorra teeb eriti kriitiliseks olukord, et tegemist on valimiste eelse ajaga, kus on tähtis, et oleks tagatud erakondade võrdne kohtlemine.

"Seadus on aruandluse tähtaegade osas väga selge ja konkreetne ning järelevalvekomisjonil ei ole siin parimagi tahtmise korral mingisugust tõlgendamis- või kaalutlusruumi. Rõhutan eraldi, et meil on praegu tegu valimiseelse võistluse olukorraga, kus on eriti tähtis, et oleks tagatud kõigi erakondade võrdne kohtlemine. Konkurentide rahaline seis on mitte ainult üldisele avalikkusele, vaid kõigile erakondadele väga oluline informatsioon ja seega ei saa selle info varjamine või avaldamisega viivitamine otsitud ettekäänetel mingil juhul lubatav olla," märkis Tarand.

Taotluse saada kaks nädalat ajapikendust saatis ERJK-le Keskerakonna büroo tegevsekretär Peeter Vitsur. Tarandi sõnul ei saa komisjonile tulnud pöördumist nii tõsises küsimuses nagu aruandluskohustuse mittetäitmine enne ametlikuks pidada, kui sellel on kas erakonna esimehe või peasekretäri ehk volitustega isiku digitaalne allkiri.

Kuivõrd ERJK korraline istung on järgmisel neljapäeval, langetatakse lõppotsus Tarandi sõnul seal. Kõik teised parlamendierakonnad, pluss parlamendivälised Rohelised ja uus tulija Eesti 200 esitasid aruanded tähtajaks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: