Kaarel Tarand: Keskerakond käitub nagu joodik palgapäeval

Kaarel Tarand.
Kaarel Tarand. Autor/allikas: ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimehe Kaarel Tarandi sõnul on Keskerakond käitunud oma rahaasjade ajamisel nagu joodik palgapäeval.

"Nad tõendavad, et ei saa maksta. Kuidas selline erakond viib läbi suurt kampaaniat? Keskerakonnas on juhatuse liikmeid, kes on kõik need dokumendid kinnitanud ja nad pole seaduse mõttes vabad. Erakonna juhatuse liikmed pidid olema tehingutest teadlikud. Juhatuse liikme kohustus on teha enda kohta pankrotiavaldus. Nagu palgapäeva joodik, kes suudab kõik raha ära kulutada," rääkis Tarand Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio."

ERJK ei soovi nimelt anda Keskerakonnale võimalust tasuda kohtu poolt keelatud annetuseks tunnistatud 220 000 eurot osamakseta kaupa. "Komisjon leiab, et ettekirjutuse täitmine ositi, viidates käibevara nappusele, pole põhjendatud," teatas ERJK sel nädalal Keskerakonnale. Vaidluse näol on tegemist on Paavo Pettai ja Keskerakonna vahel toimunud Tartu majatehinguga.

Tarand ütles teisipäeval, et Keskerakonna rahastamise osas on olemas piisav hulk dokumente ja tõendeid.

"Järelvalveorganitel ei pea olema liiga palju volitusi, muidu oleks tegemist politseiriigiga. Kas ees ootab Keskerakonna pankrot? Ent kui iga erakonna liige maksaks 100 eurot, siis oleks nende mured lahendatud," rääkis Tarand.

Tarand ütles, et ERJK ei kiusa Keskerakonda. "Neil on aruanded esitamata ja seis on tervikuna kehvapoolne."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: