Nurm: Vabaerakond tahab teise Eesti esimesele Eestile järele aidata

{{1547389500000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm ütles pühapäeval üldkogul ERR-ile, et erakonna üks valimislubadustest on sotsiaalmajanduslike erinevuste vähendamine.

Vabaerakonna esinduskogu kinnitas pühapäeval Harjumaal Padisel valimisnimekirja, kus on 125 nime ehk tegu on maksimaalse pikkusega täisnimekirjaga.

"Ka kampaania sõnumite osas on otsused tehtud. Meie kõige suurem tugevus on, et tahame teise Eesti esimesele Eestile järele aidata. Me näeme, kui suured on sotsiaalmajanduslikud erinevused Eesti eri paikades, mis eelkõige löövad välja võrdluses Tallinnaga," lisas Nurm.

"Meil on regionaalpoliitika peatükk, milles loome eeldused maal elada. Soovime, et riik ei lahkus maapiirkondadest oma teenustega ja see peaks olema üks valimiste peateemadest. Räägime küll migratsioonist Eestisse, kuid pole rääkinud migratsioonist Eesti sees. Maapiirkonnad on kaotanud 100 000 inimest välismaale ja Tallinnale," kirjeldas Nurm üldkogul arutlusel olnud teemasid.

Vabaerakonna esinumber Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas Neeme Kuningas ütles, et neil valimistel tuleb tegeleda ka lõimumise küsimustega. Tema hinnangul on selle küsimusega tegeletud aastakümneid formaalselt.

"Nagu Romeo ja Julia - me teame, et kõigepealt on üldse märkamine, siis on huvi, seejärel on uudishimu ja siis alles tuleb lugupidamine ja see võib ka lõppeda armastusega. Me oleme küll märganud teineteist, aga huvi tekitada ja uudishimu tekitada ja lugupidamiseni jõuda - selleni me kahjuks ei ole veel jõudnud," rääkis Kuningas "Aktuaalsele kaamerale".

Sügise hakul raputasid erakonda sisetülid, nüüd on Nurme sõnul olukord Vabaerakonnas rahulik. Sisepingeid nimetas ta lastehaiguseks, mis tuleb läbi põdeda kõikidel erakondadel.

"Arenevad organisatsioonid teevad kõik selle arengu läbi. Ma olen päris kindel, et nende lastehaiguste lood tulevad nii Eesti 200-l kui ka Elurikkusel. Me oleme need läbi põdenud. Me oleme oma vigadest õppinud. Tänaseks me oleme üks meeskond," ütles ta.

Nurme sõnul oli temal algne eesmärk, et Vabaerakond saaks igast ringkonnast ühe mandaadi, kuid nentis, et praeguses seisus seda ei saavutata.

"Kuid kindlasti tõuseme üle viie protsendi. Olen kindel, et Vabaerakond saab parlamenti," lisas ta.

Kampaanias keskendub Vabaerakond valijatega silmast silma kohtumistele. Tuleb digireklaam ja telereklaam ning erakond tutvustab oma eesmärke ka sotsiaalmeedias.

Toimetaja: Merili Nael, Indrek Kuus, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: