Autojuhid: Mäetaguse ristmik on pärast ümberehitust ohtlikum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1547798700000 | amCalendar}}

Tartu - Jõhvi maanteel asuv Mäetaguse ristmik on kohalike elanike ja Alutaguse vallavõimude arvates pärast ümberehitamist muutunud ohtlikumaks. Maanteeamet sellega ei nõustu.

Mäetaguse ristmikult saab Jõhvi - Tartu maanteelt ära pöörates sõita Mäetagusele, Kohtla-Järvele ja Kohtla-Nõmmele. Pärast eelmisel aastal lõppenud ümberehitamist muutus Mäetaguse ristmik kitsamaks, lisati valgustus ja liiklussaared ning tõsteti ümber bussipeatused.

Ehituse käigus kaotati ära üks aeglustusrada ja kohalike sõnul tegi see olukorra ohtlikumaks. "Turvaliseks tegi ta enne see, et oli väga lai aeglustusrada. Ja kui oli libe, sai eest ära sõita ja ei takistanud Tartu poole liiklejaid," sõnas Kairi Nõmmemees.

"Jõhvi poolt tulles paned terve liikluse seisma, sest mahasõidurada ei ole. Suurte masinate puhul on see väga ohtlik, kui väikese masinaga ees pidurdad, siis suured masinad kindlasti siin pidama ei jää," lisas Kaido Puur.

Maanteeameti arvates vajab iga uus asi harjumisaega. "Eks esimene talv ja uus liikluskorraldus olegikohalikele, kes on aastaid seda teed sõitnud, kõige keerulisem, sest nad on harjunud selle vana korraldusega," ütles maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaator Janno Vilberg.

Aeglustusraja eemaldamist põhjendati sellega, et mõõdikute andmete järgi tehti sellel pöördeid liiga vähe.

Kairi Nõmmemehe hinnangul tehti mõõtmisi aga perioodil, kui teed ei kasutatud laste Mäetagusele kooli ja lasteaeda viimiseks. "Mina olen pannud tähele, et seda tee kasutusaktiivsust on mõõdetud ainult suvevaheajal, kes siis siin sõidab?"

"Seda loendusaega ma kahjuks kommenteerida ei oska. See oli projekteerija ülesanne ja tema tegi need pöördeloendused," nentis Janno Vilberg.

Maanteeameti hinnangul on ristmik muutunud ohutumaks, sest varasemaga võrreldes ei sõideta enam nii hoogsalt ristmikule ja ollakse ettevaatlikumad. Maanteeameti hinnangut toetavad ka politsei vaatlused.

Alutaguse valla elanikud on teinud ettepaneku, et kohalik omavalitsus võiks omalt poolt tellida riskianalüüsi. Alutaguse abivallavanema Oleg Kuznetsovi sõnul pöörduvad elanikud tihti valda ja kurdavad, et ristmik on tehtud ohtlikuks. Ka abivallavanem ei mõista, milleks oli vaja seda ümber ehitada. "See on riigi tee ja vallal on siin lühikesed käed. Ainuke asi, mida tuleb mõelda, kas tellida ekspertiis, kui ohutu see teerist praegu on," arutles Oleg Kuznetsov.

Päevas läbib Mäetaguse ristmikku üle kolme tuhande auto.

Raadiouudis

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: