Narva maantee Toila ristmik muudeti liiklejate arvates ohtlikumaks

Foto: Rene Kundla/ERR

Sel nädalal Tallinna–Narva maanteel Toila ristis toimunud liiklusõnnetuses osalejate arvates on äsja ümber ehitatud ristmik muutunud liiklejatele varasemast ohtlikumaks. Transpordiamet põhjendas, et ristmiku ümberehitamisel arvestati liiklustihedusega.

Kolme auto osalusel toimunud õnnetuse ühe võimaliku põhjusena nimetasid nii õnnetuses osalejad kui ka juhtumit sotsiaalmeedias aktiivselt kommenteerinud autojuhid seda, et lisaks joobes juhile võis selles oma osa olla ristmiku uuel lahendusel.

"Esiteks oli väga libe ja hooldamata tee. Teiseks on ristmiku lahendus vale. Keset teed on tehtud ohutussaar, samas pole olemas aeglustusrada neile Narva poolt tulijatele, kes tahavad parempööret teha," kirjeldas õnnetuses osalenud auto juht Igor.

Ristmiku ümberehitamise eesmärk oli teha Tallinna poolt Toilasse tulijatele vasakpööre turvalisemaks juba enne 2025. aastat, kui seda maanteeosa on plaanis hakata ehitama neljarajaliseks. Narva poolt Toilasse sõitjatele ehk parempöörde tegijatele mõeldud aeglustusraja kaotamise üheks põhjuseks oli selle vähene kasutus.

"Kuna pöörajaid tipptunnil Narva poolt oli maksimaalselt kaheksa, perspektiivis kümme, siis oleks see teinud selle ristmiku ehituse liiga suureks, sest üks bussipeatus ja teeületuskoht oleks nihkunud liiklejate jaoks märksa kaugemale. Sellel ristmikul on parempööre lahendatud kiire, sujuva maha pööramisena, aga selge see, et talvel pole ta kiire ja sujuv ehk suunatuli tuleb varakult sisse panna ja võib-olla ka pidurituledega varakult märku anda," rääkis transpordiameti ida teehoiu osakonna juht Anti Palmi.

Lisaks mitmete ristmike uutele lahendustele on liiklejate meelepaha põhjustanud teedele tekkinud ohutuspostid. Transpordiameti sõnul on see vajalik liikluse rahustamiseks.

"Postid on viimase aja trend, sest kipub olema nii, et pidevjoon ega ka topelt pidevjoon möödasõite ei takista, ja me peame ikkagi postikestega liiklejatele märku andma, et see on ohtlik koht," rääkis Palmi.

Sel aastal on liiklusõnnetuses kannatada saanud üle 1500 inimese.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: