Ehitushinnaindeks tõusis mullu 1,7 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitusplats Tallinna Ülikoolis.
Ehitusplats Tallinna Ülikoolis. Autor/allikas: ERR

Ehitushinnaindeks tõusis möödunud aastal 2017. aasta keskmisega võrreldes 1,7 protsenti, teatas statistikaamet.

2018. aasta neljandas kvartalis oli ehitushinnaindeksi muutus kolmanda kvartaliga võrreldes 0,8 protsenti ja 2017. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 1,7 protsenti.

2017. aasta keskmisega võrreldes kallines tööjõud neli protsenti, masinate kasutamine 2,6 protsenti ja materjalide hind 0,4 protsenti.

Neljandas kvartalis oli ehitushinnaindeksi muutus kolmanda kvartaliga võrreldes 0,8 protsenti ja 2017. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 1,7 protsenti. 2018. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes mõjutas indeksit kõige enam tööjõu kallinemine, mis andis 75 protsenti kvartalimuutusest. 2017. aasta neljanda kvartaliga võrreldes andis tööjõu kallinemine indeksi tõusust üle kolmveerandi.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeks tõusis 2018. aastal 2017. aasta keskmisega võrreldes 1,8 protsenti, sealhulgas kallines tööjõud 3,7 protsenti, masinate kasutamine 3,6 protsenti ja materjalide hind 0,3 protsenti.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta neljandas kvartalis kolmanda kvartaliga võrreldes üks protsent ja 2017. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 2,2 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitiste gruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: