Holland: üle 250 firma soovib Suurbritanniast Hollandisse kolida

Sony.
Sony. Autor/allikas: Kazuhiro Nogi/AFP Photo/Scanpix

Hollandi ametkonnad on suhelnud enam kui 250 firmaga, mis tahavad Brexiti järel Ühendkuningriigist ära kolida, teatas riigi valitsus kolmapäeval pärast seda, kui Sony teatas oma Euroopa peakontori Hollandisse viimisest.

Hollandi valitsus avaldab sellist soovi avaldanud firmade täpse arvu veebruaris, kuid "iga uue ettevõtte, väikse või suure, saabumine on edu", ütles Hollandi välisinvesteeringute agentuuri pressiesindaja Michiel Bakhuizen.

Lisaks Sonyle teatas Euroopa peakontori Brexiti-eelsest Hollandisse viimisest ka teine Jaapani elektroonikahiid Panasonic.

Kuigi peaminister Mark Rutte ütles kohtumisel Jaapani peaministri Shinzo Abega, et ta "ei näe Brexitit ärivõimalusena", on Holland teinud tööd, et meelitada Brexiti taustal riiki investeeringuid.

Välisinvesteeringute agentuuri kaudu on Hollandi valitsus "suhelnud enam kui 250 firmaga, mis on huvitatud Brexiti tõttu Hollandisse kolimisest," ütles Bakhuizen.

Ta tõi välja, et 2017. aastal oli see arv 80 ja 2018. algul 150 juures, lisades, et ilmselt selliseid firmasid lisandub veelgi.

"See kasv jätkub ja see pole imelik, sest praegu on Suurbritannias palju ebakindlust. Ja kui ärile on miski halb, siis on see ebakindlus," märkis ta.

Pressiesindaja ütles, et ei kommenteeri üksikjuhtumeid, näiteks Sony oma, kuid lisas, et iga uue firma tulek on hea uudis.

Vastuseks küsimusele, kas Abe riigivisiit aitas Sony otsusele kaasa, sõnas ta, et "kindlasti on need poliitilised ja diplomaatilised hetked abiks".

Rutte hoiatas Abega peetud ühisel pressikonverentsil aga, et iga võidetud investeeringu teeb tasa Brexiti üldine negatiivne mõju, seda eriti leppeta Euroopa Liidust lahkumise korral.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: