Valitsus moodustab ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Aurelia Minev /ERR; Siim Lõvi /ERR

Haridusministeerium on ette valmistanud valituse korralduse eelnõu ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni moodustamiseks.

Eelnõuga luuakse uus komisjon riigikantselei juurde. Seda hakkab juhtima haridusminister ning komisjoni liikmed on ettevõtlusminister, justiitsminister, kultuuriminister, majandusminister, siseminister, välisminister.

Lisaks löövad komisjoni töös kaasa rahvuskaaslaste programmi nõukogu esindaja ja väliseesti organisatsioonide esindajad.

Komisjoni ülesanne on kujundada valitsuse pädevuses olevates küsimustes rahvuskaaslaste poliitika seisukohti, analüüsida ja hinnata riigi rahvuskaaslaste poliitika olukorda, hinnata rahvuskaaslaste poliitika aluste vajalikkust ning vajaduse korral koordineerida poliitikaaluste väljatöötamist.

Samuti seab eelnõu ülesandeks koordineerida täidesaatva riigivõimu asutuste tegevust rahvuskaaslaste poliitika elluviimisel ja täita muid valitsuse antud ülesandeid.

Oma ülesannete täitmiseks on komisjonil õigus anda täidesaatva riigivõimu asutustele ülesandeid ning saada neilt dokumente ja teavet, moodustada eksperdikogusid rahvuskaaslaste poliitika ettepanekute väljatöötamiseks, algatada analüüside koostamist ja esitada järelepärimisi ning saada riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustelt oma tööks vajalikke dokumente ja andmeid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: