Solman liidaks Välis-Eesti toetusrühma esindaja globaalse eestluse töögruppi

Riina Solman
Riina Solman Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) vastas kirjas Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele, et opositsioon saab valitsuse globaalse eestluse koostöökomisjonis kaasa lüüa läbi riigikogu Välis-Eesti toetusrühma esindaja. Solman teeb ettepaneku liita esindaja globaalse eestluse koostöökomisjoni.

Kallas saatis Solmanile kuu aega tagasi kirja, milles tegi ettepaneku kaasata globaalse eestluse koostöökomisjoni ka opositsioon.

"Tänan Teid koostööettepaneku ja huvi eest üleilmse eestluse programmi vastu. Ma nõustun Teiega – kahtlemata peaks eestluse elujõud väljaspool Eestit olema kõigi erakondade ühishuvi ja julgustan Teid kõigiti koostööle. Hea võimaluse panustamiseks annab Riigikogus loodud Välis-Eesti toetusrühm, mida juhib Tarmo Kruusimäe (Isamaa)," seisis Solmani vastuskirjas Kallasele.

"Toetusrühmaga ühinema olete kindlasti oodatud nii Teie kui ka kõik teised Riigikogu liikmed, nii opositsioonist kui valitsusliidust. Teen Vabariigi Valitsusele ettepaneku, et ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni saaks liikmena kuuluma ka Riigikogu Välis-Eesti toetusrühma poolt nimetatud esindaja," märkis Solman.

"Lisaks eestluse elujõu kestmisele nii kodu– kui välismaal, loodame üleilmse eestluse programmi abil arendada rahvusvahelist kultuuri– ja majanduskoostööd, kujundada Eesti rahvusvahelist kuvandit, seega on kõik head mõtted ja sisuline koostöö väga oodatud," kirjutas Solman veel.

Valitsus moodustas rahvastikuminister Riina Solmani ettepanekul juunis globaalse eestluse koostöökomisjoni. Solmani sõnul on koostöökomisjon üks olulisemaid arutelukogusid Globaalse Eesti programmi väljatöötamises, mis asendab alates 2021. aastast senist rahvuskaaslaste programmi.

Koostöökomisjoni kuuluvad haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, sotsiaalminister, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, välisminister, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku esindaja, Integratsiooni Sihtasutuse esindaja, rahvuskaaslaste programmi nõukogu kaks esindajat ja väliseesti suuremate katusorganisatsioonide – Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides, Eestlaste Kesknõukogu Kanadas, Eesti Kultuuriseltside Ühendus ja Rootsi Eestlaste Liidu esindajad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: