Rahapesu andmebüroo juht: näeme kahtlusega tehingute mahu vähenemist

Rahapesu andmebüroo direktor Madis Reimand.
Rahapesu andmebüroo direktor Madis Reimand. Autor/allikas: ERR

Alati on panku, kes pingutavad rohkem ja kelle riskiisu on väiksem, ning neid, kelle üle peab olema tugev järelevalve, ütles rahapesu andmebüroo juht Madis Reimand.

Reimand rääkis intervjuus Ärilehele, et Eesti panganduses on paranenud üldine arusaam rahapesu tõkestamisest ja riskitunnetus.

"Riskiisu on kahanenud ja ollakse palju hoolikamad. Meile nähtav andmestik viitab kahtlusega tehingute mahu vähenemisele, kuid samal ajal ei pääse me ligi maksestatistikale krediidiasutuste lõikes. Alati on panku, kes suhtuvad tõsisemalt ja pingutavad rohkem, kelle riskiisu on väiksem," lausus Reimand.

"Nad panustavad rohkem, et reegleid täita ja usaldusväärsust hoida. Ja alati on neid, kel peab olema tugev järelevalve. Kuidagi ei saa välja käia sõnumit, et see kõik on Eestis minevik ning rahapesu ja kahtlaste rahavoogudega seotud probleeme enam ei ole, küll aga saab öelda, et riske on palju vähem."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: