TÜ Narva kolledž sulgeb ühiselamu ja soovitab tudengitel Sillamäele või hotelli kolida

Tartu ülikooli Narva kolledž sulgeb veebruarist ühiselamuhoone ning soovitab päevaõppe üliõpilastel kasutada Ida-Viru Kutsehariduskeskuse majutushoonet Sillamäel ning sessiooniõppe üliõpilastel hotelli "Inger" Narvas.

Tartu ülikooli Narva kolledži haldusjuht Jaanus Villiko ütles ERR-ile, et 1968. aastal ehitatud hoones ei ole kordagi kapitaalremonti tehtud ning see on täielikult amortiseerunud.

"Kuna see hoone on täielikult amortiseerunud, nii moraalselt kui ka füüsiliselt, ja tal on meeletud ülevalpidamiskulud, siis on viimane aeg selles hoones majutusteenuse pakkumine lõpetada," ütles ta.

Kolledži direktori kohusetäitja Mai-Liis Palginõmm selgitas ühiselamu ülalpidamiskulud on ebamõistlikult suured. "Narva kolledž ei suuda maktsa kinni amortiseerunud ühiselamuga kaasnevaid kulusid - hoone ei pea soojust, mistõttu küttekulud on tohutult suured, lisaks on elektrisüsteem amortiseerunud ning ka tuletõrje on teinud majale ettekirjutuse," selgitas Palginõmm.

Samuti elab Palginõmme sõnul ühiselamus liiga vähe üliõpilasi, erinevatel ajaperioodidel 0-20 ning nende poolt makstavad tasud ei aita kuidagi ühiselamuga kaasnevaid kulusid katta.

Tudengid peavad leidma uue elamispinna

Palginõmme sõnul suletakse ühiselamu veebruarist, uue semestri algusest. Sulgemise tõttu olid või on sealt sunnitud lahkuma ka üheksa tudengit.

"Enamik tudengeid on juba välja kolinud, kuid mõni üksik on veel jäänud. Otseloomulikult ei viska me neid välja, vaid ootame kuni nad on endale uue, sobiva elupaiga leidnud," lausus Palginõmm.

Ta rääkis, et päevase õppe ja sessioonõppe üliõpilastele otsis ja pakkus kolledž ise uusi majutusvõimalusi. "Üliõpilastele soovitatakse elamist Sillamäel Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse majutushoones, mis on värskelt renoveeritud ja tunduvalt kaasaaegsem. Sillamäe ja Narva vahel on väga hea ühendusega ühistranspordi võimalus, mis on ka tänasel päeval ka tasuta. Sessioonõppe üliopilastest paljud kasutavad juba täna muid majutusvõimalusi, st nad ei peatu kolledži ühiselamus. Nende jaoks on kohaliku hotelliga kokkulepitud võimalus majutuda ilma hommikusöögita 18 eurot öö," rääkis Palginõmm.

Ta rääkis, et üliõpilasi teavitati ühiselamu sulgemisest kaks kuud ette.

Haldusjuht Jaanus Villiko nentis, et võib-olla oleks mõistlik alustada ühiselamu sulgemise ettevalmistust juba suvel, aga toonitas, et kõike ei ole võimalik ette näha. "Kõik valikud ei ole väga lihtsad. Neid komponente, miks seda majutushoonet on lahti hoitud ja miks ta lõplikult sulgub 31. augustil, on palju," ütles Villiko.

Palginõmm lisas, et kuna õppeaasta alguses ei olnud veel kindlat otsust ühiselamu sulgemiseks sündinud, ei olnud võimalik ka sellest rääkida.

Uus ühiselamu rajatakse koos sisekaitseakadeemiaga

Palginõmm rääkis veel, et kuigi Narva kolledži uue ühiselamu vailmimist oodati juba 2018. aastaks, kujunes sisekaitseakadeemia Narva kolimise debatiga välja olukord, kus peeti mõistlikuks ehitada akadeemiale ja kolledžile ühine õppe-ja majutushoone ning sellega seoses valmib ka uus ühiselamu, eeldatavalt 2020. aasta suveks.

"Veelkord, tegemist ei olnud lihtsa otsusega, kuid tänases situatsioonis meil ei ole enam teisi valikuid," kordas Palginõmm.

Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juht Heiki Pagel ütles, et vana ühiselamuhoone edasine saatus on veel lahtine.

"Praegu ei ole veel otsustatud, aga ilmselgelt see Tartu ülikoolile enam vajalik ei ole, kui uus majutushoone valmib. On kaalumise koht, kas ta on mingil kujul vajalik Eesti riigile või ta läheb kas müüki või on mõni teine variant," ütles Pagel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: