Hiina kiitis samuti kaubanduskõneluste kulgemist Ühendriikidega

{{1548989040000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Hiina läbirääkijad kiitsid neljapäeval samuti kaubanduskõneluste kulgemist Ühendriikidega, edastas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Agentuuri andmetel on kõnelustel saavutatud märkimisväärseid edasiminekuid. Hiina delegatsiooni kirjeldusel olid läbirääkimised siirad, asjalikud ja tulemusrikkad.

Riikide delegatsioonid pidasid Washingtonis kõnelusi kaks päeva.

USA ja Hiina kaubanduskõnelustel on Trumpi sõnul tehtud suuri edusamme

President Donald Trump kiitis neljapäeval tohutuid edasiminekuid, mida tema hinnangul on tehtud USA ja Hiina kaubanduskõnelustel.

Hiina liider Xi Jinping märkis samal ajal Trumpile saadetud kirjas, et kahe riigi suhted on kriitilises faasis. Xi avaldas ühtlasi lootust, et mõlemad pooled jätkavad kõnelustel tööd vastastikkuse lugupidamisega.

"Kahe riigi suhted on väga-väga head," leidis Trump sellest hoolimata.

"Meil on veel mõningaid erimeelsusi, kuid ma arvan, et  need saavad lahendatud. Ma arvan, et kui president Xi ja mina kohtume, siis saavad kõik punktid kokku lepitud," jätkas Trump.

Trumpi kiitis juba päev varem, et USA-Hiina kaubanduskõnelused lähevad hästi ning kui ta Hiina presidendi Xi Jinpingiga leppe allkirjastab, ei jää lauale ühtegi lahendamata küsimust.

"Kohtumised lähevad hästi ja mõlemal poolel on head kavatsused ja meelestatus. Hiina ei taha kõrgemaid tariife ja nad tunnevad, et neil läheks leppega palju paremini. Neil on õigus," säutsus Trump Twitteris kolmapäeval kaubanduskõneluste teise päeva eel.

"Ühtegi lepet ei sõlmita enne kui mu sõber president Xi ja mina lähitulevikus kohtume, et arutada ja leppida kokku pikaajalistes ja keerulistes küsimustes. Väga kõikehõlmav suhtlus," märkis Ühendriikide president.

"Hiina esindajad ja mina proovime luua täieliku leppe, jätmata lauale ÜHTEGI lahendamata küsimust. Arutatakse kõiki neist paljudest probleemidest ja loodetavasti need lahendatakse. Tariifid Hiinale tõusevad 25 protsendini 1. märtsist, seega me teeme kõvasti tööd, et selleks ajaks valmis saama," lubas Trump.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: