Taani saatis riigist välja kaks Huawei töötajat

Autor/allikas: Andy Wong/AP/Scanpix

Taani saatis riigist välja kaks Hiina telekomihiiu Huawei töötajat, kui oli avastanud, et nad olid rikkunud töö- ja elamisloa reegleid.

Politsei teatel ei olnud Huawei kontrollimine seotud vastuoludega, mis Hiina telekomifirmat ümbritsevad, vaid tegu oli tavapärase kontrolliga, mida politsei viib läbi suure hulga võõrtöötajatega ettevõtetes, vahendas BBC.

Ka Huawei pressiesindaja ütles Bloombergile, et niisugused viisakontrollid on tavalised ning ettevõte teeb võimudega koostööd.

Mitu riiki, sealhulgas USA on julgeolekukaalutlustel keelanud Huawei 5G tehnoloogia kasutamise.

Huawei on üks maailma suuremaid telekomitarvikute tootjaid, kuid mitme riigi valitsused on hoiatanud, et nende tehnoloogiat võidaks kasutada spionaažiks. Huawei on niisugused väited tagasi lükanud.

Norra julgeolekuteenistus PST hoiatas Huawei eest, mille sidemed Hiina valitsusega tekitavad muret julgeoleku pärast.

Norra julgeolekuteenistus nentis aasta ohuhinnangu raporti esitlusel, et Huaweid võidakse koduriigist mõjutada, sest Hiinal on luureseadus, mis nõuab koostööd võimudega.

Norras valmistuvad peamised telekomifirmad Telenor ja Telia 5G võrgu sisseseadmiseks ning firmad tarnisid oma 4G võrgu seadmed Huaweilt.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: