Hiina telekommunikatsioonihiid Huawei kaebab USA kohtusse

{{1551932520000 | amCalendar}}
Foto: CHRIS WATTIE/Reuters/Scanpix

Hiina telekommunikatsioonihiid Huawei teatas neljapäeval, et kaebab USA kohtusse kehtestatud piirangute eest, mis takistavad valitsusagentuuridel kasutada ettevõtte tooteid ja teenuseid.

"USA kongressil pole jätkuvalt õnnestunud esitada mingisuguseid tõendeid, mis kuidagi toetaksid kehtestatud piiranguid. Me oleme sunnitud asjakohase ja viimase võimalusena kasutama õiguslikke meetmeid," kirjutati firma teadaandes.

Huawei juhatuse esimees Guo Ping lisas hiljem veel süüdistused, et USA valitsus on häkkinud ettevõtte servereid ning varastanud elektronkirjavahetust ja koode.

Ping ei avaldanud kõnealuse süüdistuse osas mingeid muid üksikasju.

USA ametnikud on viimasel aja üritanud veenda ka teisi riike piirama Huawei ja Hiina telekommunikatsiooniettevõtte ZTE tehnoloogia kasutamist, sest nad on hakanud ehitama võimsaid 5G võrke, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"5G võimaldab oluliselt rohkem seadmeid internetiga ühendada ja kui ühendame rohkem seadmeid, siis loome ühtlasi uusi platvorme, mille kaudu saavad luureastused luurata," selgitas endine CIA asejuht Michael Morell.

Kanada kohtus jätkus samal ajal Huawei finantsjuhi Weng Menzhou protsess tema väljaandmise üle Ühendriikidele. Finantsjuhti süüdistatakse Ühendriikides Iraani-vastaste sanktsioonide rikkumises.

Weng peeti Washingtoni palvel kinni 1. detsembril, kui ta Vancouveris lennukit pidi vahetama.

Hiina on väljendanud sügavat muret kohtuasja pärast Huawei vastu ja kutsunud USA justiitsministeeriumi üles vahistamismäärust Mengi suhtes tühistama.

 

Toimetaja: Merili Nael, Maria-Ann Rohemäe

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: