Kanada algatas protsessi Huawei tippjuhi väljaandmiseks USA-le

Meng Wanzhou.
Meng Wanzhou. Autor/allikas: Alexander Bibik/Reuters/Scanpix

Kanada justiitsministeerium alustas reedel protsessi Hiina telekomihiiu Huawei finantsjuhi Meng Wanzhou väljaandmiseks Ühendriikidele, kus teda süüdistatakse Iraani-vastaste sanktsioonide rikkumises.

Weng peeti Washingtoni palvel kinni 1. detsembril, kui ta Vancouveris lennukit pidi vahetama. 

"Täna alustasid Kanada justiitsministeeriumi ametiisikud .... ametlikult väljaandmisprotsessi pr. Meng Wanzhou asjas," on öeldud ministeeriumi avalduses.

Avalduse kohaselt eelnes sellele põhjalik ja hoolikas tutvumine tõenditega, mis leiti olevat piisavad, et anda asi väljaandmiskohtuniku otsustada. 

Meng peaks astuma kohtu ette 6. märtsil, kui prokurörid esitavad tõendid tema vastu ja põhjendavad üksikasjalikult oma seisukohta. 

Kui kohtunik otsustab Mengi välja saata, jääb viimane sõna tema väljaandmise osas justiitsministrile.  

USA justiitsministeerium avalikustas jaanuari lõpus 13 Iraani sanktsioonirežiimi rikkumisega seotud süüdistust Huawei, selle finantsjuhi ja firma asutaja tütre Meng Wanzhou ning kahe tütarettevõtte vastu. 

Lisaks esitati 10 föderaalsüüdistust kahe Huawei partnerfirma vastu seoses robottehnoloogia varastamisega firmalt T-Mobile. 

Hiina on väljendanud sügavat muret kohtuasja pärast Huawei vastu ja kutsnud USA justiitsministeeriumi vahistamismäärust Mengi suhtes tühistama. 

"Juba mõnda aega on USA kasutanud riigi võimu, et diskrediteerida ja klaarida arveid teatud Hiina ettevõtetega ning lämmatada nende legitiimset tegevust," ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang.

"Nende sammude taga on tugev poliitiline motivatsioon ja poliitilised manipulatsioonid," lisas ta. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: