Janukovitš: Porošenko tagasivalimine tooks kujutlematuid tagajärgi

Presidendiametist kukutatud ja Venemaale põgenenud Viktor Janukovitš ütles, et praeguse presidendi Petro Porošenko tagasivalimine tooks Ukrainale ainult kannatusi.

Ukrainas toimuvad märtsi lõpus presidendivalimised. Kukutatud ja Venemaale põgenenud president Viktor Janukovitš andis kolmapäeval Moskvas pressikonverentsi, kus sõitles praeguseid Ukraina võimupoliitikuid, eriti president Petro Porošenkot.

"Häda on selles, et ta ei ole riigimees, ta on ärimees. Ja tema jaoks on esikohal isiklik kasum, raha. Mida tõi inimestele Maidan? Ainult õnnetuse, ainult ebastabiilsuse riigis. Riigis hakkas valitsema kaos ja seadusetus. Ja kui senine võim valitakse tagasi, siis tagajärjed on kujutlematud, see oleks kohutav," rääkis Janukovitš.

Kuidas siis Ukraina rahvas oli nii pime, et vahetas hea president Janukovitši halva presidendi Porošenko vastu?

"Mind peteti, mind reeteti. Või nagu arenenud Ukraina poliitikud räägivad, mind tõmmati alt nagu lollikest," vastas sellele küsimusele Janukovitš.

Presidendivalimised Ukrainas toimuvad 31. märtsil.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: