Simson: Keskerakonna esimene valik on teha uuesti võimuliit sotside ja Isamaaga

Kadri Simson Vikerraadios.
Kadri Simson Vikerraadios. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna aseesimehe ja majandusministri Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonna esimene eelistus valimisvõidu korral teha uuesti koalitsioon Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Isamaaga.

"Kui me võidame valimised, siis ma arvan, et meie esimene valik on praegused partnerid. Oleme näinud, et ka nii eriilmelise maailmavaate puhul on ikkagi võimalik leida Eestile täiesti edasiviiv konsensus. Reformierakond tahab oma lubadustes lihtsalt aega tagasi kerida hetkesse, mil Taavi Rõivas valitsusest lahkus, aga meil ei ole mingit motivatsiooni seda teha," rääkis Simson pikemas valimiste eelses usutluses Maalehele.

Ühtlasi tunnistas Simson, et kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas viiks end rohkem kurssi Eesti eluga ja kehtestaks end iseenda erakonnas, siis oleks tal nelja aasta pärast võimalik saada Eesti esimeseks naispeaministriks.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi on Keskerakond suurim pretendent valimisvõidule. Jaanuarikuus tehtud küsitluse järgi oli Keskerakonna toetusprotsent 33. Koalitsioonipartneritest sotsiaaldemokraatidel oli see seitse ja Isamaal kuus protsenti ehk valitsuskoalitsiooni kogutoetus oli jaanuaris 46 protsenti. Opositsiooniparteide kogutoetus oli 43 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: