Reitelmann: Sputniku kui julgeolekuriski likvideeriks me kahe sekundiga

Vikerraadio lõimumisteemalises valimisdebatis pakkusid poliitikud vene inimeste Eesti infovälja toomisel välja nii ERR-i venekeelsete kanalite tugevdamist, Eesti-vaenulikes Venemaa telekanalites oma tõe kuulutamas käimist kui ka Sputniku kohaliku kontori sulgemist.

"Meie asi pole midagi kinni panna ja see pole ka võimalik," ütles EKRE kandidaat Urmas Reitelmann vastuseks küsimusele, kas EKRE sulgeks võimule tulles PBK ja muud Eesti-vaenulikud kanalid.

Saatejuht Mirko Ojakivi esitas seepeale täpsustava küsimuse, et kuidas läheb Reitelmanni öeldu kokku EKRE riigikogu valimiste programmi lubadusega: "Sulgeme Eesti-vaenulikku propagandat vahendavad infokanalid?"

Reitelmann vastas: "Selle Sputniku kontori kui julgeolekuriski me muidugi likvideeriks kahe sekundiga. Aga midagi kinni panna me ei saa. Mul on kodus 6000 telekanalit ja keegi ei saa neid mult ära võtta. Pole ju ka vahet, kas see info tuleb internetist või kaablist."

Sotsiaaldemokraat Katri Raik ütles, et tema erakond kasutaks vene inimesteni jõudmiseks Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) venekeelsete programme ja nende toetamist.

"ERR on teinud väga head tööd. Kohalikud vene inimesed kuulavad palju Raadio 4 ja see on meid ühendav lüli. Ajalehti keegi neist väga ei loe ja ka kohalike lehtede mõju on nagu on. Ehk me töötame edasi Raadio 4 ja ETV+ga. Kusjuures viimase väikesed vaatajanumbrid pole olulised, sest väga palju vaadatakse saateid ja lugusid hiljem internetist. Seetõttu ei maksa madalana tunduvaid numbreid traagiliselt võtta," sõnas Raik.

Ka Isamaad esindanud Karl Sander Kase leidis, et ETV+ tuleks panustada, kuid tema hinnangul tuleks kanali tegijatel kriitiliselt vaadata üle ka paljud programmilised valikud, et jõuda nii suurema auditooriumini.

"Näiteks eelmise aasta jaanuaris oli õigeusu jumalateenistus, mida ETV+ üle ei kandnud argumendiga, et ollakse ilmalik kanal. Aga nii me ei jõuagi vene auditooriumini," märkis Kase.

Raimond Kaljulaid Keskerakonnast aga leidis, et nii riik kui ka Tallinna linn peavad suhtlema nende infokanalite kaudu, mida venekeelsed praegu eelistavad.

"Ja isegi siis, kui info pole neis kanalites adekvaatne, siis tuleb minna ise neisse kanalitesse ja esitada adekvaatset infot. Tulevikku vaadates on venekeelsed telekanalid kõige väiksem mure. See, mis toimub sotsiaalmeedias, on märksa suurem probleem. Seal on väga lihtne inimestega manipuleerida ja see on palju suurem väljakutse," leidis Kaljulaid.

Vikerraadio valimisdebatt Autor: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: