Reitelmann: EKRE Kõlvartit linnapea kohale ilmselt ei toeta

Urmas Reitelmann
Urmas Reitelmann Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi Keskerakond ja EKRE moodustavad riigi tasandil koalitsiooni, ei pea EKRE poliitik Urmas Reitelmann võimalikuks, et tema partei toetaks Mihhail Kõlvartit Tallinna linnapea kohale.

EKRE Tallinna linnavolikogu fraktsiooni juhtinud, kuid hiljuti volikogust lahkunud Reitelmann rääkis ERR-ile, et EKRE on Tallinna linna juhtimise suhtes jätkuvalt väga kriitiliselt meelestatud ning kui riigikogusse lahkuva Taavi Aasa asemel seatakse linnapea kandidaadina üles Mihhail Kõlvart, siis EKRE tuge sellele loota pole.

"See, et oleme riigi tasandil Keskerakonnaga koalitsiooni loomas ei tähenda selles osas midagi," ütles Reitelmann. "Tallinn vajab põhjalikku muutust. Jätkuvalt on linna palgal Edgar Savisaare vürstiriigi ajast kohutav hord ametnikke."

Reitelman lisas, et see hinnang ei käi kindlasti kõigi ametnike kohta, vaid eestkätt on ülearused poliitilised ametikohad. Kindlasti toetab EKRE Reitelmanni sõnul munitsipaalettevõtete depolitiseerimist.

Riigikokku valitud Reitelmann ise loobus oma mandaadist linnavolikogus. "Ma ei taha kahel toolil istuda," sõnast ta. Urmas Reitelmanni asendusliikmeks volikogus sai Urmas Espenberg.

Linnavolikogus vahetus veel mitu saadikut

Lisaks Reitelmannile vahetus linnavolikogus veel mitu liiget. Tallinna linna valimiskomisjon taastas alates 2. aprillist Vladimir Velmani (Keskerakond) volitused linnavolikogu liikmena ning pikendas Maris Lauri (Reformierakond) ja Jevgeni Ossinovski (Sotsiaaldemokraatlik erakond) linnavolikogu liikme volituste peatumist.

Linnavolikogus jätkavad SDE asendusliikmetena Merilin Anijärv ja Karl-Martin Sinijärv. Seoses rahvastikuregistris püsiva elukoha registreerimisega Tallinnast välja luges valimiskomisjon endise riigikogu esimehe ja sotsiaaldemokraadi Eiki Nestori volitused linnavolikogu liikmena lõppenuks. Linnavolikogus jätkab tema asendusliikmena Kadri Kõusaar.

Velmani naasmisega seoses lahkub linnavolikogust keskerakondlane Ilona Uzlova.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: