Ministeerium: kaitseväelane võib oma pesu ise valida

Kutsealused
Kutsealused Autor/allikas: Riigikaitse.ee

Kaitseväelastele riigi poolt väljastatavast varustusest aluspükste ja vöörihma väljajätmine ei ole seotud kulude kärpimisega, vaid annab suurema valikuvabaduse, ütles kaitseministeeriumi esindaja.

"Kaitseväe vormivarustust arendatakse pidevalt. Väljastatava varustuse nimekirja lisatakse vastavalt vajadusele uusi elemente ning vastavalt otstarbekusele arvatakse elemente välja. See on loomulik protsess. Tegu pole kärpimisega tulenevalt rahalistest raskustest või puudujääkidest," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja rahvusringhäälingule (ERR).

Kaitseministeerium on saatnud kooskõlastusringile ministri määruse, millega kaitseväelasele väljastatava riide- ja lahinguvarustuse loetelust jäävad välja aluspüksid, hügieenitarvete kott ja tavavormi püksirihm.

"Sarnaselt seni naiskaitseväelastele väljastatud müts-kübarale arvati kaitseväe juhataja ettepanekul individuaalvarustuse nimekirjast välja ka aluspüksid. Põhjus on lihtne – igaühel on oma eelistused ning see, mida kaitseväelane oma vormiriiete all kannab võib jääda tema otsustada," lisas ministeeriumi esindaja.

Ministri määrus reguleerib riidevarustuse väljastamist tegevväelastele, reservväelastele ja ajateenijatele. "Reservis olevatele üksustele on varustus juba määratud kohtades ladustatud ning sealt elemente välja korjama ei hakata. Kaitsevägi lihtsalt ei soeta neid enam juurde," märkis kaitseministeeriumi esindaja.

"Väljastatava riidevarustuse nimekirjast jäeti välja ka püksirihm, mida kannavad vajadusel vaid tegevväelased tavavormiga ehk pintsaku ja viigipükstega. Kõnealust püksirihma ei kasuta ajateenijad ja reservväelased," selgitas pressiesindaja.

Määruse muutmisega lisatakse riidevarustuse loetellu kuulivesti alune särk ning skaudimüts, mis on ka praegu kasutuses, kuid määrusest veel puudusid. Nimetatud riidevarustust kasutatakse nii rahvusvaheliste sõjaliste operatsioonide piirkonnas kui ka Eestis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: