Rouhani aastapäevakõnes: Iraan jätkab sõjalise võimekuse tõstmist

Iraan jätkab raketiprogrammi ja sõjalise võimekuse tõstmist vaatamata vihameelsete riikide vastuseisule, tõotas president Hassan Rouhani islamivabariigi 40. aastapäevale pühendatud kõnes.

Rouhani ütles ka, et "USA vandenõu Iraani vastu on määratud läbikukkumisele ning vaenlane ei saavuta iialgi oma kurje eesmärke", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Presidendi sõnul on Iraan meelestatud USA presidendi, aga mitte selle riigi rahva vastaselt. Ta lisas, et Iraani-vastaste sanktsioonide peamine põhjus on islamivabariigi vaenlaste rahulolematus, et Iraan enda kaitsmisega ilma kõrvalise abita hakkama saab.

"Tänapäeval toodetakse 85 protsenti kogu meie kaitseväele vajalikust varustusest, sealjuures suurem osa hädavajalikust, riigi sees, meie iseseisva ja ulja kaitsetööstuse poolt. Me pole palunud ega palu edaspidi kellegi luba oma raketivõimekuse tõstmiseks ja me ehitame mitmesuguseid rakette, nii maa-õhk, õhk-õhk, maa-meri kui ka maa-maa tüüpi. Me jätkame valitud teel ja me arendame oma sõjaväge," kinnitas Rouhani.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: