Prokuratuur lubab Mary Krossi väidetava rünnaku loos peagi selgust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stroomi rand.
Stroomi rand. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi väidetava rünnaku ohvriks langenud Mary Kross kinnitab, et rünnak tema vastu toimus, ei pea Põhja ringkonnaprokuratuur kohaseks meedia vahendusel vaidlusesse astumist ning loodab peagi kogu loosse selgust tuua.

"Prokuratuur ei pea kohaseks ajaleheveergudel vaidlemist. Nagu varasemaltki on avalikkusele öeldud, siis praeguseks hetkeks ei ole tõendatud, et selline juhtum oleks aset leidnud. Seetõttu uuritaksegi nüüd seda, et mis põhjustel selline info politseini jõudis," kommenteeris ERR-ile Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas.

"Mõistame teema olulisust ning teeme omalt poolt kõik, et anda avalikkusele ammendavad selgitused võimalikult kiiresti," lisas ta.

Uurimine ei kinnitanud naise viibimist piirkonnas

Mullu novembril tegi ettevõtja Karoli Hindriks Facebookis postituse (mis on praeguseks kustutatud), milles kirjeldas, kuidas Põhja-Tallinnas Stroomi rannas loobiti võõrkeeles rääkinud naisterahvast ja tema koera kividega.

Päev hiljem pöördus avaldaja Mary Kross politseisse ning kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel käivitunud uurimise raames vaatasid politseinikud üle hulgaliselt turvakaamera salvestisi, analüüsisid kõneeritusi, kuulasid üle tunnistajad ning vestlesid korduvalt väidetava kannatanuga.

"Üsna pea sai selgeks, et kannatanu ütlused ei ühti politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt. Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit, lisades, et tänaseks on politseil alust arvata, et väidetava kannatanu kirjeldatud rünnakut ei toimunud.

Sel põhjusel alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeütluste andmist. "Kogutud tõenditest ilmneb, et naise ülekuulamisel antud ütlused ei vasta tõele – näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning ka naise telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et sel ajal ei olnud naine Stroomi ranna piirkonnas," ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Natalja Lebed.

Mary Kross: rünnak toimus

Kuigi kriminaaluurimise andmetel ei toimunud mullu novembris väidetavat rünnakut Mary Krossi (Jordan) vastu Stroomi rannas, jääb naine enda ütlustele kindlaks.

ERR-ile saadetud avalduses rõhutab naine, et talle jääb arusaamatuks, mis alustel kriminaalasi lõpetati ning miks ähvardab politsei nüüd kriminaalasjaga ta enda vastu.

"Tegemist on minu vastu toimunud rünnakuga, mis ei ole mingil moel seotud ei minu abikaasa ega muude Eesti poliitilises elus tegutsejatega. See ei muuda aga toimunut olematuks, väited vastupidises on mulle täiesti arusaamatud," märkis Mary Kross.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: