Politsei ei tuvastanud välismaalase väidetavat ründamist Stroomi rannas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1549959000000 | amCalendar}}
Stroomi rand.
Stroomi rand. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kriminaaluurimise andmetel ei toimunud mullu novembris väidetavat rünnakut Stroomi rannas, kus sotsiaalmeedia postituse andmetel loobiti kividega koeraga jalutanud välismaalasest naist. Nüüd on aga käivitunud kriminaalmenetlus võimalike valeütluste andmise kohta.

Eesti Ekspressile teadaolevalt oli enda väidetavat ründamist kirjeldanud naine ettevõtja ja Kõue mõisa omanik, 49-aastane Mary Kross (Jordan), kelle abikaasa on Reformierakonna poliitik ja riigikogu saadik Eerik-Niiles Kross.

ERR püüdis tulutult Mary Krossilt kommentaari saada, kuid Delfile saadetud avalduses rõhutas naine, et talle jääb arusaamatuks, mis alustel kriminaalasi lõpetati ning miks ähvardab politsei nüüd kriminaalasjaga ta enda vastu.

"See seab meid [abikaasa Eerik-Niiles Krossiga - toim.] olukorda, kus asja detailne kommenteerimine on selle ajani võimatu. Kuivõrd juhtumi uurimine kestab, suhtleb neis küsimustes juhtumis selguse saamine meediaga minu advokaat," teatas Mary Kross.

"Tegemist on minu vastu toimunud rünnakuga, mis ei ole mingil moel seotud ei minu abikaasa ega muude Eesti poliitilises elus tegutsejatega. See ei muuda aga toimunut olematuks, väited vastupidises on mulle täiesti arusaamatud," märkis naine.

Ta soovitas nii Eesti ajakirjandusel kui Eesti politseil delikaatsemat suhtumist rünnakuohvritesse, avaldades politseile samas tänu, et asja on seni uuritud ja menetletud kiiresti.

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross ja abikaasa Mary Kross. Autor: Anna Aurelia Minev/ERR

Uurimine ei kinnitanud naise viibimist piirkonnas

27. novembril tegi ettevõtja Karoli Hindriks Facebookis postituse, milles kirjeldas, kuidas Põhja-Tallinnas Stroomi rannas loobiti võõrkeeles rääkinud naisterahvast ja tema koera kividega, kirjutab Eesti Ekspress.

Päev hiljem pöördus avaldaja politseisse ning kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel käivitunud uurimise raames vaatasid politseinikud üle hulgaliselt turvakaamera salvestisi, analüüsisid kõneeritusi, kuulasid üle tunnistajad ning vestlesid korduvalt väidetava kannatanuga, 49-aastase naisega. Tema nime politsei ei avalda.

"Üsna pea sai selgeks, et kannatanu ütlused ei ühti politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt. Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit, lisades, et tänaseks on politseil alust arvata, et väidetava kannatanu kirjeldatud rünnakut ei toimunud.

Sel põhjusel alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeütluste andmist. "Kogutud tõenditest ilmneb, et naise ülekuulamisel antud ütlused ei vasta tõele – näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning ka naise telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et sel ajal ei olnud naine Stroomi ranna piirkonnas," ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Natalja Lebed.

Kõnealuse loo valguses tuletab Saarniit inimestele meelde, et enne sotsiaalmeedias info jagamist tuleks veenduda selle tõesuses ja täpsuses.

Hindriks: usun oma sõpra

Karoli Hindriks kommenteeris politsei uurimist ja uue menetluse algatamist teisipäeval Facebookis.

"Minu tähelepanu juhiti meediakajastusele välismaalase ründamise kohta. Ma usun oma sõpra ja olen ka tulevikus valmis oma sõprade heaolu nimel sõna võtma. Kahjuks ei saa ma seda rohkem kommenteerida enne asjaolude selginemist," kirjutas ta.

Oma varasema postituse, kus ta rassistlikust rünnakust oma sõbrale rääkis, on ta oma lehelt ära kustutanud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: